Binance %20 İndirim

FTX Çöküşünün Etkisi Şimdi de Genesis’i Vurdu!

FTX krizi nedeniyle büyük zarar gören kripto borç verme platformu Genesis Global Capital, erken bir çöküşü önlemek için çeşitli yollar aramaya devam ediyor. Digital Currency Group (DCG) ayrıca, para çekme işlemlerinin askıya alınmasından günler sonra yatırımcıları korumak için yan kuruluşu Moelis & Co.’yu devreye sokmuş durumda.

Genesis, ikinci bir FTX krizi olabilir mi?

Genesis’in genel müdür vekili Derar Islam, yatırımcılara “potansiyel yatırımcılar ve Gemini ve DCG dahil en büyük borç alanlarımız ve borç verenlerimiz ile görüşmelere başladıklarını” söyledi. Sorunlu kripto kredi kuruluşu, Moelis’i devreye sokarak “önümüzdeki günlerde görüşmeleri genişletmeyi” umuyor.

Genesis, çöken FTX borsasına maruz kalması nedeniyle büyük bir zorluk yaşıyor. Son üç haftadır şirket, yatırımcıları yeni sermaye toplamak için güvence altına almaya çalışıyor. Türev biriminin yaklaşık 175 milyon dolarına artık erişilemiyor. Bu varlıkların FTX ile bir ticaret hesabında kilitli olduğu belirtilmekte. Bu arada, Genesis’in ana DCG’si bilançosunu desteklemek için 140 milyon dolar daha enjekte ederken ufukta bir umut olabilir. DCG CEO’su Barry Silbert, para çekme işlemleri ve yeni kredi başvuruları askıya alınmış olsa da, ticaret departmanı ve saklama birimi gibi diğer hizmetlerin hala faaliyette olduğunu söyledi.

Binance CEO’sundan olaylarla ilgili açıklama

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Perşembe günü Bloomberg TV’ye yaptığı bir açıklamada, 32 milyar kripto çöküşüne yol açan FTX olayıyla ilgili olarak hızlı hareket etmesi gerektiğini düşünüyor. Şimdi soru şu ki, CZ o sırada bunu biliyor muydu? Günlük işlem hacmine göre en büyük borsanın CEO’su Genesis’e ağırlık verdi ve ekibinin bir çöküşten nasıl kaçınılacağını tartıştığını söyledi. CZ ayrıca yatırımcılara, Genesis’e kötü bir şey olsa bile kripto endüstrisinin güçlü kalacağına dair bir güvence de verdi. Binance, Endüstri Kurtarma Fonu ile ilgili ayrıntıları Perşembe günü ilerleyen saatlerde açıklayacak. Bu bilgiler Binance blog sayfasında yayınlanacaktır. Bu ayın başlarında CZ ayrıca, FTX ile mücadele eden şirketlere yardımcı olmak için bir fon oluşturduğunu duyurmuştu.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.