Ana Sayfa / Haberler / FTX Merkezini Bahamalar’a Taşıyacağını Duyurdu
Bybit
FTX Merkezini Bahamalara Taşıyacağını Duyurdu
FTX Merkezini Bahamalara Taşıyacağını Duyurdu

FTX Merkezini Bahamalar’a Taşıyacağını Duyurdu

Son dönemlerde adından övgüyle söz ettiren FTX borsası merkezini Bahamalar’a taşıyacağını duyurdu. Borsanın içerisinden bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre kritik operasyonlar yeni ofisten yürütülecek. Ancak bu taşım süreci vakit alacağı için bir süre daha işlemlerin Hong Kong’dan yürütülmesi bekleniyor.

Çin Baskısından Kaçış Devam Ediyor

Bildiğiniz üzere Hong Kong, Çin’e bağlı özel yönetim alanlarından birisi. Yüksek ticari işlem kapasitesine sahip olan bu bölge büyük bir ekonomiyi yönetiyor. Ancak Çin’in kripto para alanında attığı adımlar bu sektörde hizmet veren birçok şirketi kaçırmaya başlamış durumda. Bu yüzden FTX’in de önemli işleri için ofisini Hong Kong’a taşıyacağı bildirildi.

FTX gibi birçok kripto para borsasının Bahamalar’a kaçması aslında tesadüf değil. Çünkü Bahamalar hali hazırda kripto para alanında yasal bir zemin oluşturmuş nadir ülkelerden birisi. Bu yönüyle de şirketlerin uyması gereken yasalar net olduğu için tavır takınmak daha kolay olmakta. FTX borsasının da yasal baskılardan kurtulmak ve daha rahat bir şekilde çalışmak için Bahamalar’a taşındığını söyleyebiliriz.

Cardano ve Chainlink Arasında Sevindirici Ortaklık

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

Bitcoin karşısında büyük bir avantaj kazanan Ethereum son 3 yılın zirvesini gördü. ETH/BTC işlem çifti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.