Ana Sayfa / Altcoinler / Gas fiyatlarındaki ani artışlar yeni NFT pazarlarının büyümesini yavaşlatıyor
Etherum Yatırımcısını Önemli Bir Çıkış Bekliyor!
Ethereum ağındaki işlemler, iki ay üst üste Bitcoin işlem ücretlerinin üzerinde gerçekleşti.

Gas fiyatlarındaki ani artışlar yeni NFT pazarlarının büyümesini yavaşlatıyor

Advertisements

Gas fiyatlarındaki ani artışlar yeni NFT pazarlarının büyümesini yavaşlatıyor

Bir start-up’ın kurucusu, yüksek gaz fiyatlarının, özellikle büyük ölçekli darphaneye baktıklarında, değiştirilebilir olmayan token (NFT) pazarları için bir sorun haline geldiğini söyledi. 

NFT marketplace Cargo’nun kurucusu Sean Papanikolas, yaptığı röportajda NFT sektörünün bir dönüm noktasında olduğunu söyledi. Ancak ölçeklenebilirlik, artık gaz fiyatları yükseldiği için sektördeki yeni oyunculara ağırlık veriyor. Dedi ki:

“Şimdi, 2020’de platformlar, gaz fiyatlarındaki ani artışlar nedeniyle ölçeklendirme sorununu görmeye başlıyor. Bazı platformlar, gaz yüksekken basımı durdurdu ve diğer platformlar faaliyette büyük bir düşüş görüyor.”

Cargo’nun kurucusu, yüksek gaz fiyatları bazı platformların 2. katman çözümleri üzerinde çalışmaya başlamasına neden oldu ve bazıları diğer zincirlere göz atarak Ethereum’u tamamen terk etti. Papanikolas, daha yüksek gaz ücretlerini karşılamak için Cargo’nun ERC-721 ve ERC-2309 standartlarına dayalı bir çözüm başlattığını söyledi. 

Ancak, blockchain şirketleri işlerini NFT ortamında genişletmek isterlerse, Papanikolas bunun düşündükleri kadar kolay olmayacağı konusunda uyardı:

“Blockchain şirketlerinin, Ethereum’da teknik engellerin ve akıllı sözleşme geliştirmenin sınırlamalarının üstesinden gelmek için alacağı yazılım mühendisliği çabası düzeyine ve ardından bu parçaların geleneksel sistemlerle nasıl çalışacağına hazırlıklı olmaları gerektiğini düşünüyorum. Rekabet de artmaya devam edecek. “

Şu anda kullanıcılar , fiyatın yükselme riski olmadan daha sonra kullanılabilecek gazı güvence altına almak için cari fiyatlarla az miktarda Ether ( ETH ) harcayabilirler . Bu, geçmişte diğer sektör oyuncularının bahsettiği bir şey. Bir de önceki röportajda Qtum kurucularından ve kurşun geliştirici Ürdün Earls bu bugün gördüğümüz gibi bu ucuz gaz kullanmak ca bu jeton erişimi olan bazı insanlar olarak, gaz fiyatlarındaki artışa tepki vermezler ağı”neden dedi şimdi, ancak aynı zamanda herhangi bir ETH harcamadan işlemlerine yüksek öncelikli hale getirin. ” Diğer şirketler de NFT firmalarının yüksek gaz fiyatlarından kaçınmak için başka yollar araştırdığına dikkat çekti.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Etherum Kısa Sürede 0 Artış Gösterdi

Bu döngü tekrar ederse Ethereum (ETH) fiyatı 800 dolara çıkabilir

Advertisements Bu döngü tekrar ederse Ethereum (ETH) fiyatı 800 dolara çıkabilir Piyasalar büyük döngüler üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.