Ana Sayfa / Altcoinler / Gelecek Vadeden Altcoinler
Gelecek Vadeden Altcoinler
Gelecek Vadeden Altcoinler

Gelecek Vadeden Altcoinler

Gelişen kripto para dünyasına her geçen gün yeni bir altcoin katılarak çeşitliliği daha da arttırıyor. Ancak bu altcoinler araştırılmadığı zaman sizleri büyük bir zarara da uğratabilir. Bu yüzden bizler bu yazımızda sizler için gelecek vadeden altcoinlerden birkaçını listeleyerek işinizi kolaylaştırmaya çalışacağız. Gerek teknolojisi, gerekse arkasındaki ekiple kendini diğer altcoinlerden ayıran bu birimleri yakından takip etmeniz sizlere yarar sağlayacaktır.

1- Basic Attention Token (BAT)

Basic Attention Token (BAT)

Listemizin ilk sırasında son dönemlerde büyük bir çıkış yakalayan Basic Attention Token (BAT) yer alıyor. Brave adı ile piyasaya sürülen ve tamamen Chrome altyapısı ile hazırlanan bir tarayıcı ile ortak çalışan BAT, son zamanlarda büyük ilgi görmekte. Reklamsız ve tamamen gizlilik temelleri üzerine kurulu olan Brave tarayıcısında Reklam veren, yayıncı ve kullanıcı arasında bir döngü yaratılmış durumda. Reklam verenler tarafından gönderilen reklam sayfaları tarayıcı üzerinden ziyaret edilerek BAT kazanmak mümkün. Dilerseniz bu tokenleri yayıncı sitelere de bağışlayabiliyorsunuz. Şimdiden milyonlarca kullanıcıya erişen Brave, büyük bir ekosisteme sahip ve her geçen gün büyümeye devam ediyor. 1 BAT şuan için 0.22 dolar değerini korumakta. Sizler de Brave ile BAT dünyasına girerek bu harika altcoini çözebilirsiniz.

Kısa bir süre önce Binance ile de anlaşma yapan Brave üzerinde kripto para borsasına hızlı erişim alanı yer almakta. Her geçen gün adını biraz daha duyuran BAT ile tanışmak için acele etmenizde fayda var.

2- EOS

EOS Coin Kripto Para

Listemizin 2. sırasında yer alan kripto para birimi ise EOS oldu. İlk 10 kripto para arasından kendisine 9. sıradan EOS son zamanlarda dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Yazının kaleme alındığı sıralarda 2.52 dolardan işlem görmekte olan EOS’un toplam piyasa hacmi 2.35 milyar dolar civarında.

2018 yılında değerini 22.89 dolara kadar çıkartmayı başarmış olan EOS şuan için yıllar içinde erime yaşamış gibi görünse de kesinlikle gelecek vadettiğini söyleyebiliriz. Arkasındaki teknoloji ile birçok önemli anlaşmada adını duyuran altcoin birimini gelecekte daha iyi günlerin beklediğine inananların sayısı bir hayli fazla. Özellikle de merkeziyetsiz uygulamalar için kendisini en iyi seçenek olarak gösteren EOS, bu tarz uygulamaların geliştirilmesinde sıkça kullanılıyor. Saniyede milyonlarca işlemi rahatça gerçekleştirebildiğini belirten EOS, özellikle finans dünyasındaki şirketlerin yakın takibinde.

3- Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK) Coin Kripto Para

Gelecek vadeden altcoinler listemizin 3. sırasında ise Chainlink (LINK) yer almakta. Son zamanların önde gelen kripto para birimlerinden olan Chainlink’e olan talep giderek artmaya başladı. Yazının kaleme alındığı sıralarda 4.12 dolardan işlem gören LINK ile tanışmak için henüz geç kalmadınız. İlk olarak 2017 yılında piyasaya sürülen Chainlink’e o zamandan beri sahip olsaydınız kazancınız 2.531,37% olacaktı. ROI değeri adı verilen bu istatistik açısından da LINK oldukça öne çıkıyor. Kısa sürede büyük bir atılım yapan Chainlink de arkasındaki teknoloji ile adını duyuranlardan.

Bir ERC-20 tokeni olan LINK, Etherum merkezsiz uygulamalarına bağlantı desteği sunabiliyor. Birlikte çalıştırılması gereken birçok projede ihtiyaçları rahatça karşılayan Chainlink’in ilerleyen dönemde daha fazla blockchain destekleyeceği de bilinmekte. Bu açıdan gelişmiş bir teknolojiye sahip olan Chainlink, akıllı sözleşmeler alanında fark yarattığı için finans dünyasına teknoloji geliştirenlerin odağı konumunda. Büyük bir gelecek vadeden LINK ile tanışmak için henüz geç kalmış değilsiniz.

4- Tezos (XTZ)

Tezos Coin Kripto Para

Başka bir Etherum tarzı akıllı sözleşme platformu olan Tezos (XTZ), gelecek vadeden altcoinler listemizde 4. sırada yer alıyor. Bitcoin ve diğer kripto paralarda olduğu gibi sert çatallanma olmadan kendisini geliştirebilen Tezos’a göre bu olay en son çare olarak gerçekleştirilmeli. Topluluğun fikir olarak ayrı düştüğü zaman çatallanma yapılması gerektiğini bildiren Tezos’da güncellemeler teknolojisi sayesinde buna gerek duyulmadan yapılabiliyor.

Yazının kaleme alındığı sıralarda 2.63 dolardan işlem görmekte olan XTZ, diğer kripto paralardaki düşüşün aksine son 1 ay içerisinde istikrarını korumaya devam ediyor. Piyasa sıralamasına bakıldığında ise 12. sıradan kendisine yer bulan Tezos’un piyasa hacmi 1.93 milyar doları aşmış durumda. Her gün 100 milyon doları aşan bir işlem hacmine sahip Tezos, birçok kripto para borsasında da popülerlik açısından başı çekiyor. Son zamanların parlayan yıldızı da diyebileceğimiz Tezos’la tanışmak için acele edin.

5- Cardano (ADA)

Cardano (ADA) Coin Kripto Para

2015 yılında geliştirilmeye başlanan ve 60 milyon dolarlık ICO ile birlikte dünyaya açılan Cardano (ADA) gelecek vadeden altcoinler listemizin 5. sırasında yer alıyor. Bir merkezi olmayan blok zinciri ve şifreleme projesi olan Cardano, tüm protokollerden daha gelişmiş bir akıllı sözleşme protokolü geliştirmeyi hedeflemekte. Gizliliği yönetmeyle birleştirdiğini bildiren Cardano için deneyimli bir ekibin çalıştığını söyleyebiliriz.

Dijital paraların geleceğini temsil eden Cardano (ADA) ile işlemler çok hızlı ve düşük maliyetlerle yapılabiliyor. Yazının kaleme alındığı sırada 0.07 dolardan işlem gören Cardano, birçok borsa aracılığıyla kolayca satın alınabilir. Barındırdığı ve geliştirdiği teknolojisi ile gelecek vadeden Cardano ile işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Son zamanlarda traderlar tarafından da sıkça tercih edilen Cardano’nun son 24 saatteki işlem hacmi neredeyse 200 milyon dolar civarında. Her gün milyonlarca dolarlık akışın döndüğü ADA ile fırsatı yakalayabilirsiniz.

6- Monero (XMR)

Yazının hazırlandığı sıralarda 64.16 dolardan işlem görmekte olan Monero (XMR) listemizde 6. sırada. Kripto paralar arasında ise kendisine 16. sıradan yer bulan Monero’nun en büyük özelliği gizlilik temellerini kendisine ilke edinmesi. Hatta bu durumdan dolayı birçok kripto para borsasından silinen Monero (XMR), buna rağmen hayatına devam ediyor. Bir kesim Monero’nun gizlilik özelliği sayesinde ilerleyen dönemde çok daha fazla ilgi göreceğini düşündüğü için büyük bir kemik kitlesinin bulunduğunu söyleyebiliriz.

Günümüzde geliştirilen altcoinlerin aksine gizliliği gerçekten başardığı bilinen Monero (XMR), 1.12 milyar dolarlık bir piyasa hacmine sahip. Günlük ise 100 milyon dolara kadar işlemin döndüğü XMR’da potansiyel olduğunu söylemek mümkün. CPU yada GPU ile madenciliği yapılabilen Monero’nun Windows, Mac veya Android cihazlardan madencilik desteği bulunuyor. Bu açıdan birçok altcoinden daha gelişmiş olan Monero’yu araştırmak sizlere birçok şey kazandıracaktır.

Intel ve BlackBerry Bitcoin Madencileri İçin Ortaklık İmzaladı

Binance

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Yeni haftada takip edilecek 5 kripto para

Yeni haftada takip edilecek 5 kripto para Boğalar Bitcoin fiyatını dengelemeye çalışıyorlar ve başarılı olurlarsa VET, SOL, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.