Binance %20 İndirim

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale Bitcoin Trust’ın prim oranı -%46’dan -%40’a yükseldi. Bu arada Binance, FTX kripto borsasının çöküşünün ardından projelerin likidite sorunlarından kurtulmasına yardımcı olmak için Endüstri Kurtarma Girişimi’ne 2 milyar dolardan fazla BUSD taahhüt etmiş durumda. Tüm bunlar da sektördeki korkuyu hafifletmişe benziyor.

Kripto piyasası FTX ve Genesis FUD’dan toparlanıyor mu?

CoinGlass verilerine göre Cathie Wood’dan Ark Invest, GBTC prim oranının -%46’ya düştüğü haftada iki kez GBTC hissesi satın aldı. Cathie Wood, 15 Kasım’da 315.259 GBTC hissesi ve 22 Kasım’da 176.945 GBTC hissesi satın aldı. GBTC alımları, prim oranı %40’a düştüğü için yatırımcıların Greyscale Bitcoin Trust kurumuna olan güvenini geri kazanmış durumda. Kardeş ticaret şirketi Genesis’e sıçrayan FTX çöküş etkisi, GBTC’nin prim oranının -%46 gibi rekor bir seviyeye düşmesine neden olmuştu. Genesis ve Greyscale, Digital Currency Group’a aittir. Bu nedenle de sektörde korku bir miktar azalmış olabilir.

DCG ve Genesis şu anda 500 milyon dolarlık bir acil durum fonu arıyorlar ve bu fon, 1 milyar dolar toplamaya çalıştıktan sonra kesintiye uğradı. Bu arada Genesis Global Capital, şirketin menkul kıymetler yasalarını ihlal edip etmediğini belirlemek için Alabama Menkul Kıymetler Komisyonu gibi düzenleyiciler tarafından soruşturulmaktadır.

Grayscale, Greyscale Bitcoin Trust (GBTC) için rezerv kanıtı sağlamayı reddederken, raporlar GBTC’nin Coinbase gözetiminde yaklaşık 633.000 Bitcoin’e sahip olduğunu söylemekte. Bazılarıysa, şirketin alacaklılarına ödeme yapmak için VOP ve ETHE’yi tasfiye edebileceğine inanıyorlar.

Kripto piyasası büyümeye devam ettikçe FTX’in kademeli etkisi azalıyor. Bitcoin hafif bir talep durumunda kalırken, altcoinler bir ralliye tanık oluyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Eski FTX CEO’su SBF Hapse Girecek mi?

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), dijital varlık piyasasında ciddi bir çöküşe neden olan düşüşe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.