Binance %20 İndirim

Genesis , Ripple işlemlerini durdurdu !

Genesis , Ripple işlemlerini durdurdu !

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı davanın ardından çok sayıda borsa ve ticaret platformu XRP’ye verdiği desteğini kesti. Bugün bu şirketlere bir yenisi eklendi ve kripto para odaklı broker şirketi Genesis, Ripple (XRP)’da alım satım ve borç vermeyi durdurduğunu açıkladı.

Genesis, Ripple (XRP) işlemlerini durdurdu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı davanın ardından birçok borsa ve ticaret platformu XRP’ye desteğini durdurdu. Bugüne kadar XRP’yi delist eden ya da XRP işlemlerini durduran şirketler şunlardır; Bittrex, OKCoin, Bitstamp, CrossTower, Beaxy, OSL, Jump, Galaxy, B2C2, Wirex, Bitwise, 21Shares, Simplex ve Coinbase.

Ripple İyileşme Belirtileri Gösterirken Coinbase Milyonlarca XRP Transfer Etti

Bugün ise bir şirket daha XRP piyasasında el çekiyor. Kripto para odaklı broker şirketi Genesis, SEC’in Ripple‘a karşı açtığı davanın ardından XRP‘de işlem yapmayı sonlandırdı. Genesis kullanıcıları bugün, firmanın XRP ticaretini ve borç vermeyi askıya aldığını bildiren bir e-postayla uyandı. Şirket, “Ekibimiz, XRP ile gelişen yasal durumu aktif olarak izliyor” dedi.

Genesis ayrıca XRP’deki kredileri de artık desteklemeyecek

Genesis 29 Aralık’ta yeni spot Ripple alımlarına izin vermeyi bıraktı. XRP’ye sahip olan kullanıcıların kripto paralarını satmak için 15 Ocak’a kadar süreleri olacak. Aynı gün şirket XRP ticaretini tamamen askıya alacak. Şirket, XRP para çekme işlemlerine izin verecek, ancak Genesis yeni XRP para yatırma işlemlerini kabul etmeyecek. Genesis ayrıca XRP’deki kredileri de artık desteklemeyecek.

Şirketin açıklamasına göre, kripto para birimindeki açık vadeli krediler geri çağrılacak ve 1 Şubat veya sonrasında vadesi dolan tüm XRP sabit vadeli kredileri de geri çağrılacak. Dördüncü en büyük kripto para birimi Ripple, yazım sırasında yüzde 6 oranında artışla 0,21 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 9,9 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ripple yazım sırasında piyasa değeriyle 7,5 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Dogecoin (DOGE) Kendi İçinde Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Piyasalar Düşerken XRP ve Dogecoin Fiyatında Artış Yaşanıyor

Küresel kripto piyasasının değeri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto paraların kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.