Ana Sayfa / Haberler / George Floyd Anısına Kripto Token (FLYD) Çıkartıldı
George Floyd Anısına Kripto Token Çıkartıldı
George Floyd Anısına Kripto Token Çıkartıldı

George Floyd Anısına Kripto Token (FLYD) Çıkartıldı

ABD’de polis memuru tarafından öldürülen George Floyd anısına “Georg Floyd Token” (FLYD) çıkartıldı.

Bilindiği üzere birkaç gün önce ABD’de siyahi bir vatandaş polis memuru tarafından vahşi bir biçimde öldürüldü. Onun ardından da ülke içerisinde siyahilerden oluşan kalabalık gruplar eylemlere başladılar. Her geçen gün biraz daha büyüyen bu protestolar Paris’e ve ABD dışındaki bazı şehirlere kadar taşmış durumda. Bu durumu fırsat bilen bazı kişiler de Georg Floyd Token (FLYD) adını verdikleri bir kripto token sistemini duyurdular. FLYD sayesinde eylemcilerin aralarında daha kolay bir şekilde para transferi yapabilecekleri iddia ediliyor. Ancak FLYD projesinin büyük şüpheler uyandırdığını da belirtmek gerek.

Projenin resmi web sitesine aşağıdaki slogan yazılmış durumda:

George Floyd’un anısını “sonsuza kadar yaşatacak” ve siyahi hakları çalışmalarına güvenli bir fon sağlama yolu olacak.

Blockchain teknolojisi aracılığıyla Floyd’un ismini yaşatacaklarını belirten proje ekibinin hiç güven vermediğini belirtmek gerek. Başlıca sorunlardan birisi projenin başında kimin olduğunun ve bu token’in tam olarak amacının ne olduğunun anlaşılmaması. Çünkü bir anı token olarak iddia edilen bu proje alım satımlara izin vermekte. Yani ticari anlayışın devam ettiğini söyleyebiliriz. Bunun dışında ise web sitesinde gizlilik politikası ve hükümler gibi alanlar henüz oluşturulmuş bile değil. Ayrıca projenin web sitesinde yer alan e-posta adresi de çalışmıyor. Kısacası projeye dair büyük soru işaretleri mevcut ve hiçbir şekilde güven sağlayacak bir durum bulunmamakta. Bu yüzden George Floyd adı ile biraz da duygulardan istifade edilmek istenen bu token üzerine yatırım yapmamak en iyisi olacaktır.

Projeden sağlanan gelirle siyahi hakları hareketine bağış yapacağını açıklayan FLYD bağışın nereye yapılacağına dair herhangi bir açıklama yapmış değil. Kısa süre içerisinde bir airdrop düzenleyeceklerini açıklayan FLYD ekibinin hareketleri büyük bir titizlikle incelenmeli.

Destek Seviyelerini Birer Birer Kıran Etherum Satın Almalı Mı?

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Koindex İle METEFE Ortaklığı Kullanıcıları Memnun Etti

Koindex İle METEFE Ortaklığı Kullanıcıları Memnun Etti

Kripto para borsası Koindex ile METEFE arasında imzalanan ortaklık kullanıcıları memnun etmiş görünüyor. Bu ortaklık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.