Ana Sayfa / Bitcoin / Goldman Sachs Analisti: ‘Bitcoin, Yeni Altın’
Bitcoin-altin

Goldman Sachs Analisti: ‘Bitcoin, Yeni Altın’

Advertisements

96 milyar dolarlık ABD merkezli dünyanın en büyük yatırım bankalarından olan Goldman Sachs analisti Zach Pandl, Bitcoin’in küresel finans piyasasındaki en değerli para birimi hatta yeni altın olduğuna inanıyor ancak olumsuz bir bakış açısı eklemeyi ihmal etmiyor.

Goldman Sachs analisti Zach Pandl, banka müşterilerine gönderilen bir raporda, düzenlenmiş parasal sistemlerin ve mevcut bankacılık altyapılarının gittikçe artan memnuniyetsizliğin nedeni olarak, Bitcoin talebindeki hızlı artış olarak gösterdi.

Uzun vadede Bitcoin gibi dijital para birimlerinin artık düşük getiri sağlayacağına, ancak altın ve diğer güvenli para varlıkları gibi yüksek bir istikrar seviyesi göstereceğine dikkat çekti.

“Kısa süre önce yüksek getirilerine rağmen, kazanç olarak kripto para birimlerinin uzun vadede düşük getirilere sahip olması gerektiğini vurgulamalıyız. Dijital para birimleri, altın veya diğer bazı metaller gibi düşünülmelidir. ”

Bununla birlikte, Pandl, Bitcoin fiyat trendinde ve kripto para pazarının yüksek büyüme oranına olumsuz bir bakış açısı getirdi ve Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin ve kurucularından Charles Hoskinson gibi şifreleme piyasasında uzmanların duygularını paylaştı.

Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin, attığı bir tweette: ‘Tekrar söylemeliyim. Son 3 yılda, kripto para piyasa değeri 200 kat arttı, ancak kesinlikle kripto para pazarı * potansiyelinin * gerçekte 200 kat arttığını düşünmüyorum” demişti.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Bill Gates’ten Bitcoin Eleştirisi: Gezegenimiz İçin Kötü!

Advertisements Bill Gates’ten Bitcoin Eleştirisi: Gezegenimiz İçin Kötü! CNBC’den Andrew Ross Sorkin’in gerçekleştirdiği Clubhouse röportajı sırasında Microsoft …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.