Ana Sayfa / Bitcoin / Goldman Sachs : Bitcoin’in gerçek fiyatını açıkladı
goldmansacs haberleri

Goldman Sachs : Bitcoin’in gerçek fiyatını açıkladı

Advertisements

Goldman Sachs : Bitcoin’in gerçek fiyatını açıkladı.

Goldman Sachs’ın üst düzey ekonomisti Jeff Currie, Bitcoin (BTC)’in büyümeye ve olgunlaşmaya başladığını söylüyor.

Jeff Currie:  Bitcoin büyümeye ve olgunlaşmaya başladı

Goldman Sachs’ın küresel emtia araştırma başkanı Jeff Currie, CNBC’ye yeni verdiği  bir röportajda, Bitcoin piyasasının olgunlaşmaya başladığını belirtti. Jeff Currie, kurumsal yatırımcılardan gelen  sermayenin uzun vadede BTC’nin oynaklığını azaltmasına yardımcı olacağını söylüyor. Jeff Currie konuya yönelik açılamalarına şunları ekliyor:

PAZARIN DAHA FAZLA OLGUNLAŞMAYA BAŞLADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM VE YENİ ORTAYA ÇIKAN HERHANGİ BİR PİYASADA BU DALGALANMAYI VE ONUNLA İLİŞKİLİ BU TÜR RİSKLERİ GÖZE ALABİLECEĞİNİZİ DÜŞÜNÜYORUM. PİYASADA BİR TÜR İSTİKRAR OLUŞTURMANIN ANAHTARI, KURUMSAL YATIRIMCILARIN KATILIMINDA BİR ARTIŞ GÖRMEKTİR. ŞU ANDA KÜÇÜKLER… ŞU ANDA BİTCOİN’DE YAKLAŞIK 700 MİLYAR DOLARLIK PARA VAR. BUNUN KABACA %1’İ KURUMSAL PARADIR.

Bitcoin’in gerçek değeri nasıl belirlenmeli? Goldman Sachs ekonomisti açıklıyor

Stanley Druckenmiller ve Paul Tudor Jones da dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli yatırımcı yakın zamanda Bitcoin’e yatırım yaptı. Ünlü yatırım şirketi Grayscale, emeklilik fonları ve bağışların piyasaya girmeye başladığını söylüyor. Fidelity, Skybridge ve Ruffer gibi geleneksel varlık yönetimi firmalarının müşterileri adına BTC satın alıyor ve Guggenheim Partners da SEC’e kripto paraya 530 milyon dolara kadar yatırım yapmak istediklerini bildirdi.

Ayrıca ödeme firması Square, ticari istihbarat firması MicroStrategy ve sigorta devi MassMutual da BTC’ye yatırım yaptı. Yeni ortaya çıkan kripto para biriminin gerçek değerinin nasıl belirleneceğine gelince Jeff Currie, konuya yönelik şunları söylüyor:

KORUNMAYA  YÖNELİK BİR VARLIK GİBİ ALTIN GİBİ DİYELİM VE ALTIN PİYASASI GİBİ GÜVENLİ LİMAN VARLIKLARININ BOYUTUNA BAKARSAK, BU TÜR PİYASALARDA 2 TRİLYON DOLAR VEYA 3 TRİLYON DOLAR VAR. ŞİMDİ, BU KORUNMA PARASININ NE KADARININ KRİPTO PARA BİRİMİ VEYA BİTCOİN GİBİ BİR ŞEYE TAHSİS EDİLEBİLECEĞİNİ SORMAYA BAŞLIYORUZ. ŞU ANDA, TÜM KRİPTO PARA BİRİMLERİNDE YAKLAŞIK 1 TRİLYON DOLAR VAR. DİYELİM Kİ 2 TRİLYON DOLARA ÇIKTI. O ZAMAN BASİT MATEMATİK YAPARSIN. ORADA KAÇ TANE KRİPTO PARA VAR, ONU BUNA BÖLÜN VE SONUNDA ADİL BİR DEĞER ELDE EDEBİLİRSİNİZ. ÖNEMLİ SORU ŞU Kİ BU SİZE UZUN VADELİ BİR DENGE SAĞLAYABİLİR, ANCAK BAHSETTİĞİNİZ AKIŞLAR ÇOK FAZLA OYNAKLIK VE ÇOK FAZLA BELİRSİZLİK OLUŞTURUR VE TAHMİN YAPMAYI ÇOK ZORLAŞTIRIR.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Hindistan’da Kripto Para Cüzdanlarına El Konuluyor!

Advertisements Hindistan’da Kripto Para Cüzdanlarına El Konuluyor! Kripto para birimleri için düzenlemelerin eksikliği Hindistan’da bir soruna neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.