Ana Sayfa / Bitcoin / Google Afrika’nın Eski CEO’su: “Bitcoin İnsanlığı Değiştirecek Bir Hediye”
Google Afrika Eski CEO'su Bitcoin İnsanlık İçin Hediye
Google Afrika Eski CEO'su Bitcoin İnsanlık İçin Hediye

Google Afrika’nın Eski CEO’su: “Bitcoin İnsanlığı Değiştirecek Bir Hediye”

Google Afrika’nın eski CEO’su olarak görev yapmış Stafford Masie, Bitcoin’in insanlığı değiştirecek bir hediye olduğunu ileri sürdü. Özellikle hiçbir aracıya ihtiyaç duymadan değer alım satım imkanı sunmasının gelecek açısından çok önemli bir teknoloji olduğunu belirtti.

Küresel Ticaret İçin Bir Devrim

16 Ekim tarihinde düzenlenen SingularityU Güney Afrika Zirvesi’ndeki konuşmasında Bitcoin’in küresel ticaret için bir devrim olduğunu ve büyük bir hediye olduğunu belirten Masie’nin konuşmasını konuklar ilgiyle dinledi. Stafford Masie, konuşmalarına şu şekilde devam etti:

“Üçüncü ekonomi, insanların elektronik formatta değer veya nakit dağıtımına erişimi olmayan ekonomilerdir. Çin’in merkez kıyısı Şangay’ın iki saat dışında yaşayanları düşünün. Bitcoin’i, senin benim hayal edemeyeceğimiz bir şekilde kullanacak ve mevcut uluslararası işlem çerçevelerinin dışına çıkacaklar.”

Merkeziyetsizleşmeyi savunmasına ek olarak Silikon Vadisi’nde bulunan şirketlerin küresel piyasalar için yeni bir çağ olması için de sözlerde bulundu:

“Apple, Amazon, Alphabet, Facebook ve Microsoft’un toplam net varlık değeri, S&P 500 listesindeki şirketlerin toplamının değerine eşit oluyor ve bu olağanüstü bir şey çünkü, tarih boyunca zenginliğin bir noktada böyle bir toplanışını hiç görmedik. Bu şirketlerin toplam değeri, bazı ülkelerin gayri safi yurt içi hasılasına denk düşüyor.”

Birçok ülke şuan için Bitcoin ve bunu takiben çıkan diğer kripto para birimlerini kendi ekonomileri için yararlı olacağına inanabilmiş değil. Buna rağmen bazı ülkeler de kendi kripto para birimlerini çıkararak halka daha fazla seçenek sunma peşinde. İkiye ayrılan dünyada kripto para gelişmeleri şüphesiz ki kısa bir süre içerisinde tüm ülkelere etkin olarak yayılacaktır.

Kazılabilecek Son 3 Milyon Bitcoin Kaldı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin Piyasası Sadece 15 Dakikada Çakıldı

Bitcoin Piyasası Sadece 15 Dakikada Çakıldı

Dün gece saatlerinde düşüş yaşayan Bitcoin piyasası sadece 15 dakikalık süre zarfında 1500 dolar civarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.