Ana Sayfa / Haberler / Google Chrome Uzantısı Ledger Cüzdanlarından Kripto Çalma Girişiminde Bulundu
Google Chrome Uzantısı Ledger Cüzdanlarından Kripto Çalma Girişiminde Bulundu
Google Chrome Uzantısı Ledger Cüzdanlarından Kripto Çalma Girişiminde Bulundu

Google Chrome Uzantısı Ledger Cüzdanlarından Kripto Çalma Girişiminde Bulundu

Advertisements

Yeni paylaşılan bir habere göre bu sahte Google Chrome uzantısı Ledger cüzdanlarından kripto para çalma girişiminde bulundu. Kullanıcılarını bu konuda uyaran şirket, insanların daha açık gözlü olmasını istiyor.

Kripto para cüzdanı donanımları alanında önde gelen isimlerden olan Ledger, son zamanlarda bu tarz sahte girişimlerin hedefi olmuş durumda. Sektörün önde gelen şirketi, kullanıcılarını bu sahte Google Chrome uzantısına karşı dikkatli olmaları için uyardı.

Şirkete ait destek hesabı üzerinden paylaşılan gönderide kullanıcılar sahte kimlik avı saldırısına karşı uyarıldı. Asla şifreli kelimelerinin paylaşılmaması gerektiği ve şirketin kullanıcılardan asla bu bilgileri istemeyeceğinin altı çizildi. Şu ana kadar ise bu sahte Google Chrome uzantısı yüzünden dolandırılan kullanıcı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Uzantı Google Chrome’dan Kaldırıldı

4 Mart tarihinde ZDNet’in muhabiri olan Catalin Cimpanu tarafından bildirilen haberin ardından gerekli önlemler alındı. Google Chrome’ın marketinden kaldırılan sahte uzantının kötü amaçlı olduğu sebebiyle marketten silindiği belirtildi. Cimpanu’ya göre, kötü niyetli Chrome uzantısı ilk olarak blockchain arayüz platformu MyCrypto’nun güvenlik direktörü Harry Denley tarafından keşfedildi.

Ledger Live adı ile Chrome üzerinden kullanıcılara erişmek isteyen bu kötü eklenti, kullanıcıların cüzdan bilgilerini istemekteydi. Hazırlanan rapora göre söz konusu uzantı marketten kaldırılmadan önce tam 120 kişi tarafından indirildi. Google Ads üzerinden yapılan reklamlarla kullanıcıları kendine çeken eklenti daha fazla kullanıcı tarafından indirilmeden marketten kaldırılmış bulunuyor.

Kripto para sektörünün her geçen gün büyümesi ile birlikte kötü amaçlı kişilerin de bu sektöre olan ilgisi artıyor. Söz konusu uzantının sahte olduğunu keşfeden Harry Denley ise “kripto para alanında büyük bir sorun olduğunu, insanlara private (özel) anahtarlarını / anımsatıcılarını çevrim dışı alandan dışarı çıkarmamaları gerektiğini öğretmenin” önemli olduğunu belirtti.

Dev Kripto Para Borsası Bitpanda Türkiye Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

https://www.ledger.com/

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor

Advertisements Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor. Çin hükümeti tarafından desteklenen blok zinciri girişimi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.