Ana Sayfa / Bitcoin / Google’da Bitcoin Aramaları Tavan Yaptı
Googleda Bitcoin Aramaları Tavan Yaptı
Googleda Bitcoin Aramaları Tavan Yaptı

Google’da Bitcoin Aramaları Tavan Yaptı

Advertisements

Dünya genelinde yeni bir yatırım aracı olarak görülmeye başlanan kripto paralara olan ilgi artıyor. Bu doğrultuda da Google’da Bitcoin aramaları tavan yaptı. Fiyatları son birkaç haftadır düşüşe geçse de insanların bu yeni teknolojiye olan ilgisinin önüne geçememiş gibi görünüyor. Coğrafi olarak bakıldığında Bitcoin’e en fazla ilgi Afrika’dan geldi. Nijerya, Güney Afrika ve Gana en çok Bitcoin araması yapan ülkeler oldu. Avusturya ve İsviçre ile birlikte ilk beş listesi tamamlanmış oldu. Bu arama artışına neden olan olayın ise Bitcoin halving adlı verilen olay olduğu düşünülüyor. Bitcoin halving girişimi dünya genelinde birçok kripto para takipçisinin ilgisini çekmiş durumda. Çünkü, bu olaydan sonra fiyatların ve bitcoin aramaları istatistiklerinin önemli derecede artışa geçmesi bekleniyor.

Mayıs 2020 tarihinde gerçekleşmesi planlanan Bitcoin halving, şimdiden dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Bu nedenle birçok arama motorunda kullanıcılar Bitcoin kelimesini defalarca aradılar. Geçtiğimiz hafta başlarından bu yana %20 civarında bir değer kaybına uğrayan Bitcoin, yatırımcısını üzmeye devam ediyor. Ancak, birçok yatırımcı kripto para lideri olan Bitcoin’in yükseleceğinden emin. Özellikle yıl başından sonra fiyatlarda bir yükseliş dönemine girileceği öngörülmekte.

Ülkemizde de ilgi görmeye başlayan Bitcoin için birçok şirket sıraya girmiş durumda. Birçok büyük kripto para borsasının ülkemizde bir takım girişimlerde bulunacağı tahmin ediliyor. Bunların başında da Binance gelmekte. Kısa süre sonra Türkiye’de bir şube açması beklenen kripto para borsa devinin birçok şey kazandırması bekleniyor.

Tayland Kripto Para Atılımı Yapıyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin’in Artan Hash Gücü Yeterli Değil

Advertisements Bitcoin’in Artan Hash Gücü Yeterli Değil Bitcoin’in hash gücü son zamanlarda yeni bir ATH’ye ulaştı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.