Ana Sayfa / Haberler / Güney Kore Bankalarının, Kripto Para Hesaplarından Elde Ettikleri Gelir, Bir Önceki Yıla Göre 36 Kat Arttı
Binance %20 İndirim
guney-kore-kriptopara

Güney Kore Bankalarının, Kripto Para Hesaplarından Elde Ettikleri Gelir, Bir Önceki Yıla Göre 36 Kat Arttı

Güney Kore Mali Gözetim Servisi (FSS) tarafından yayınlanan son verilere göre, 2017 yılında Güney Kore’nin birçok büyük bankasının, sanal hesaplardan kripto para yatırımlarından aldıkları komisyonlar ile 2,2 milyar pound kazandılar. Bu miktar, 2016 yılında kazandıkları 61 milyon avrodan 36 kat daha fazla.

Bankaların gelirleriyle ilgili veriler, 7 Ocak’ta FSS ve Finansal İstihbarat Birimi (FIU) tarafından gerçekleştirilen benzeri görülmemiş bir mali soruşturma sırasında toplandı.

Soruşturma kapsamında, kripto para işlemlerini yürüten sanal hesaplarda kara para aklama işlemini etkili bir şekilde önlediklerinden emin olmak için, Güney Kore’nin altı büyük bankası (Woori Bank, Kookmin Bankası, Shinhan Bankası, NongHyup Bank, Kore Sanayi Bankası ve Kore Kalkınma Bankası) denetlendi.

Verilere göre sadece 2017 yılında, Kore Sanayi Bankası, 675 milyon $, NongHyup Bank ise 654 milyon $ gelir elde etmiş.

Geçen haftadan bu yana, Güney Kore’de hükümet kripto para pazarlarını daha sıkı denetim altına alma girişimlerini başlattı. Kripto para borsalarına bağlı anonim sanal hesapların kullanılmasını yasaklamak, reşit olmayan vatandaşları ve yabancıları kripto para borsalarına yatırım yapmalarını yasaklamak gibi düzenlemeler içeren bir yasal düzenleme yapılacağı söylentisi ise ortalığı karıştırdı. Kore halkı bu gelişmelere tepkili.

16 Ocak’ta, Güney Kore’nin sanal para birimi düzenlemesine tepki gösteren halk, yetkili makamların resmi açıklama yapması için 200.000’den fazla imza topladı. Güney Kore yasalarına göre, bir dilekçenin 200 bin imza toplaması halinde yetkililerin resmi bir açıklama yapması gerekiyor.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.