Ana Sayfa / Altcoinler / Güney Kore Bankası, Ripple Testinin Başarılı Olduğunu Duyurdu
ripple-banka

Güney Kore Bankası, Ripple Testinin Başarılı Olduğunu Duyurdu

Advertisements

Woori Bank, bu yıl Ripple aracılığıyla yurtdışı havalelerini ticari bir opsiyon olarak kurmayı planlamakta. Chosun News’in duyurduğu habere göre, Güney Kore Woori Bankası, Ripple aracılığıyla test ettiği yurtdışı havaleyi başarıyla gerçekleştirdi.

Bankanın Dijital Strateji Departmanı ilk testi Ocak ayının sonlarında, bir sonraki testi ise bu ayın başında gerçekleştirdi. Banka şimdi yeni sistemin kullanımında döviz ve Enformasyon Teknolojileri departmanlarının pratik eğitimine odaklanacak.

Ripple, Blockchain teknolojisini kullanarak yurt dışına para gönderme işini çok hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. En çok kullanılan para transfer servisi olan SWIFT ağında ise yurt dışına para havale işlemini gerçekleştirmesi için birkaç gün geçmesi gerekiyor. Ripple, teknolojisi ile hız açısından bankalar için çok cazip.

Tokyo merkezli SBI Group’a göre, 37 Japon bankası da hizmeti test etti. İlgili diğer bankalar arasında Güney Kore Shinhan Bankası ve Tayland’ın Siam Commercial Bankası yer aldı.

Woori Bank, bu yıl Ripple aracılığıyla yurtdışı havalelerini ticari bir opsiyon olarak kurmayı planlamakta. Bir yetkili: “Yurt dışı havale masrafları konusu tartışmaya açık bir konu, ancak mevcut havalelere göre daha hızlı ve daha ucuz olan Ripple oldukça avantajlı. Gelecekte müşteri en avantajlı yurt dışı havale yöntemini seçecek” dedi.

Japon bir banka yetkilisi, hizmetin Japonya’da da kabul göreceğini ifade etti: “Test sonuçları iyi olduğundan iki veya üç dev bankacılık kuruluşu ve profesyonel internet bankacılıkları gibi birkaç banka uygulamayı entegre etmek için çalışıyor.”

Bu haber Woori Bank’ın yeni bir teknolojiyi test ettiği ilk örnek değil – Wikipedia sayfasına göre, Internet bankacılığı için Internet Explorer dışındaki web tarayıcılarını destekleyen ilk Güney Koreli bankaydı.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Bitcoin’in 500.000 Dolara Çıkması Sadece Bir Zaman Meselesi mi?

Advertisements Bitcoin’in 500.000 Dolara Çıkması Sadece Bir Zaman Meselesi mi? Winklevoss kardeşler, Bitcoin fiyatı konusundaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.