Binance %20 İndirim
güney kore 2021 yılına kadar blockchain ile döviz işlemleri yapmayı hedefliyor
güney kore 2021 yılına kadar blockchain ile döviz işlemleri yapmayı hedefliyor

Güney Kore, Blockchain Teknolojisini Döviz İşlemlerine Dahil Edecek

Güney Kore’li yetkililerden yapılan açıklamaya göre blockchain teknolojisinin 2021 yılına kadar döviz işlemlerine dahil edeceği duyuruldu. Bu sayede bankalar ve gerekli kurumlar arasında birtakım belgelerin çok daha hızlı ve güvenli şekilde paylaşılması hedefleniyor. Daha çok güvenlik açısından dikkatleri üzerine çeken blockchain teknolojisi, çıktığı günden beri sürekli gelişerek çok daha iyi bir noktaya ilerliyor desek yanlış olmaz. Ülkemizde de blockchain teknolojisi ile kimlikler arasında etkileşim sağlanarak daha güvenli işlemlerin yapılacağı kısa bir süre öncesinde duyurulmuştu.

Güney Kore Maliye Bakanı tarafından Hong Nam-ki tarafından 14 Ekim tarihinde uygulamaya konulan Dijital Geliştirme Planı’nın temellerini oluşturan bu yeni teknolojiyi hükümetin çok daha fazla alanda kullanması bekleniyor. Bakandan gelen açıklama ise şu şekilde:

“Sözleşmeler, gümrük ve lojistik gibi ihracatın her aşamasında kolayca ve rahatça kullanılabilecek bir dijital ticaret platformu oluşturacağız”

Dijital Ticaret Blok Zincir Konseyi Oluşturuldu

Bankalar, bankacılık birlikleri, ticaret birlikleri ve ticaret işlemlerinin otomasyonu konusunda uzmanlaşmış Kore Ticaret Ağı (KTNet) dahil olmak üzere bir Dijital Ticaret Blok Zincir Konseyi oluşturularak tüm projenin bu alandan yönetilmesi bekleniyor. Güney Kore blok zincir teknolojisine yabancı bir ülke olmadığını ve bunu uzun süreler boyunca kullanacağını da bu şekilde tüm dünyaya duyurmuş oldu.

Türkiye, Blockchain Teknolojisini Yolun Başında Yakaladı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.