Ana Sayfa / Haberler / Güney Kore, Borsalardaki Kripto Para Ticaretini Yasaklamaya Hazırlanıyor
müslüman devletler bitcoine karşı çıkıyor

Güney Kore, Borsalardaki Kripto Para Ticaretini Yasaklamaya Hazırlanıyor

Güney Kore’de görevli bir bakanın ülkedeki kripto para ticaretini yasaklama amaçlı bir tasarının planlarını duyurmasının ardından ülkede karışıklığa yol açtı.

Reuters’a göre, Güney Koreli yetkililer sanal para birimleriyle yerel borsalarda ticaret yapmayı yasa dışı hale getirecek bir tasarı üzerinde çalışıyorlar. Güney Kore Adalet Bakanı Park Sangki, kararın Maliye Bakanlığı ve mali düzenleyiciler de dahil olmak üzere hükümet daireleri arasındaki görüşmelerin ve anlaşmaların ardından geldiğini söyledi.

Reuters, Sang-ki’nin basın konferansında yasağı açıkladığını bildirerek şunları kaydetti: “Sanal para birimleri konusunda büyük endişeler var ve adalet bakanlığı olarak borsalarda kripto para ticaretini yasaklayan bir tasarıyı hazırlıyor.”

Güney Kore’deki kripto para ticaretinin popülaritesi yüksek sanal paraların fiyatının farklı ülkelerdeki borsalardan çok daha yüksek.

Bununla birlikte, adalet bakanının açıklamasından sonra ülkede kripto paraların hızla elden çıkarılarak satılmasına yol açtı. Güney Kore’deki Bitcoin (BTC) fiyatı% 21 düşüşle 17.064 $ ‘e geriledi. Güney Kore’deki bu düşük BTC fiyatı, ülkedeki kripto para birimlerinin fiyatlarındaki farklılık nedeniyle, Güney Koreli borsaları hariç tutan CoinMarketCap’deki ortalama Bitcoin fiyatından ( 14.200 $) çok daha yüksek.

Yetkililer Tarafından Kripto Para Borsaları İncelemeye Alındı

Reuters ayrıca 11 Ocak tarihinde, Güney Kore’nin en büyük kripto alışverişi borsalarının polis ve vergi makamları tarafından bu hafta vergi kaçakçılığı suçlamaları sebebiyle “baskın düzenlendiğini” bildirdi.

Reuters’e göre, popüler Güney Kore döviz bürosundan bir yetkili, Güney Koreli yetkililerin döviz borsalarına olumsuz bir bakış açısıyla baktıklarını söyledi: “Geçen yıldan bu yana yerel polis şirketimizi araştırıyor; yaptıklarımızın kumar olduğunu düşünüyorlar.”

7 Ocak tarihinde yerel Güney Koreli basın mensupları, ülkenin yetkililerinin altı büyük bankayı kripto para değişimi ile bağlantılı olarak kara para aklama iddiası için inceleme yapmayı planladıklarını bildirdi.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

E-bebek Hacklendi ve 300 BTC Fidye İsteniyor İddiası

E-bebek Hacklendi ve Bitcoin’le Fidye İsteniyor İddiası!

Ülkemizde faaliyet veren en büyük bebek ve çocuk ürünleri sitesi olan e-bebek bir süredir internet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.