Ana Sayfa / Haberler / Güney Kore’de Bir Üniversitede Blockchain Kampusü Açılıyor
Güney Kore'de Bir Üniversitede Blockchain Kampusü Açılıyor
Güney Kore'de Bir Üniversitede Blockchain Kampusü Açılıyor

Güney Kore’de Bir Üniversitede Blockchain Kampusü Açılıyor

Güney Kore’de bulunan Suseong Üniversitesi 22 Mayıs tarihinde paylaştığı bir duyuruda blockchain kampüsü açacaklarını resmen duyurdu. Bunun için de Kore Yapay Zeka Derneği veya KORAIA ile bir anlaşma yapıldı. Oluşturulacak kampüste blockchain ve AI konularında eğitim verileceği belirtiliyor.

Daegu merkezli olan Suseong Üniversitesi bu hamleyle birlikte ülke içerisinde blockchain alanında uzman kişilerin yetiştirilmesi hedefleniyor. Bu konuda sürekli olarak ilerleyen Güney Kore’de devletin de teknolojiyi desteklediği bilinmekte. 2021 yılına kadar öğrenci alımlarına başlayacak olan üniversite, alanında uzman kişileri öğrencilere bilgi vermeleri amacıyla işe alacağını duyurdu. Bu öğretmenler üniversiteye gelen öğrencilere bulut teknolojileri, büyük veri alanları ve AI konusunda bilgiler verecek.

Dünya genelinde hızla benimsenmeye başlanan ve birçok alanda kullanılmaya başlanan blockchain teknolojisi büyük bir sektör haline geliyor. Özellikle de Asya ülkelerinin bu konuya olan yatırımlarının ciddi seviyelere ulaştığını belirtmek gerek. Çin başta olmak üzere birçok Asya ülkesinde yüzlerce blockchain teknoloji şirketi oluşturulmaya başlandı. İlerleyen dönemlerde bu şirketlerin adının daha çok duyulması ve sayılarının da artması bekleniyor.

Blockchain teknolojisi henüz ülkemizde tanınmamış bir durumda olsa da bazı bankaların bu teknolojiye ilgili olduğu ve yakından takip ettiği biliniyor. Hatta birkaç banka şu anda sistemlerini blockchain ile birlikte güçlendirmek için çalışmalara başlamış durumda. Bunun için de Asyalı şirketlerle anlaşmalar yapılıyor. Her geçen gün biraz daha genişleyen blockchain teknolojisi bankalar için bir güvenlik ve hız geliştirmesi anlamına geliyor. Büyük verileri oldukça hızlı bir şekilde işleyen bu teknoloji sayesinde zamandan büyük bir ölçüde tasarruf etmek mümkün.

Kripto Para İşlem Hacminin Büyük Bir Kısmı Sadece Bu 3 Coine Ait

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketlenmesi Heyecan Uyandırdı

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketi Heyecan Uyandırdı

Gece saatlerinde gerçekleşen ve 10.660 Bitcoin’i içeren transfer kripto para dünyasında heyecan uyandırdı. Whale Alert …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.