Ana Sayfa / Altcoinler / Güney Kore’de Bu 14 Altcoin İçin İşlemler Durduruldu! 53 Altcoin de Tehlikede
Bybit
Güney Kore'de Bu 14 Altcoin İçin İşlemler Durduruldu! 53 Altcoin de Tehlikede
Güney Kore'de Bu 14 Altcoin İçin İşlemler Durduruldu! 53 Altcoin de Tehlikede

Güney Kore’de Bu 14 Altcoin İçin İşlemler Durduruldu! 53 Altcoin de Tehlikede

Çin’in ardından şimdi de Güney Kore’de kripto para borsalarından kötü haberler gelmeye başlamış durumda. Ülkede kripto para alanlarında başlatılan yeni düzenlemelerle birlikte çeşitli borsalarda toplamda 14 altcoin için işlemler durdurulmuş durumda.

Güney Kore’li yatırımcıların sık kullandığı platformlardan biri olan Upbit; Paycoin, Maro, Observer, Solve.Care ve Quiztok isimli altcoinler için işlemleri askıya almış durumda. Ayrıca borsa 25 altcoin’i riskli olarak belirterek ilerleyen dönemde askıya alabileceğini de ekledi. Buna ek olarak Coinbit kripto para borsası da 8 farklı altcoin için işlemleri kısa süre önce askıya aldığını duyurdu. Ayrıca Coinbit’in 28 farklı kripto para birimi için de kullanıcılarını uyardığını belirtmemiz gerekiyor. Ancak tehlikeli olduğu için uyarılan bu altcoinler için işlemler halen devam etmekte.

Huobi Güney Kore borsası kendisine ait token olan Huobi Token için işlemleri askıya almış durumda. Ülkede hükümetin baskıları ve yasal düzenlemeler neticesinde alınan tüm bu kararlar ülkedeki yatırımcıları korkutmaya başlıyor. Şu anda birçok altcoin projesinin ülkedeki akıbeti belli olmadığı için yatırımcılar nakde dönmeye başladılar. Tüm bunlara ek olarak Güney Kore’de başlayan bu yeni kötü akımın etkilerinin dünya geneline sıçramasından da korkuluyor. Şuan yayılan haberlerin ardından kripto para lideri Bitcoin bir miktar gerileyerek tekrardan 40.000 dolar seviyesinin altına düşmüş durumda.

Son 24 Satte Yatırımcısının Cebini En Çok Dolduran Altcoinler!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

pNetwork DeFi Platformu Hack Saldırısında 15 Milyon Dolar Çaldırdı

pNetwork DeFi Platformu Hack Saldırısında 12 Milyon Dolar Çaldırdı

Bir DeFi platformu olan pNetwork hack saldırısına uğramış durumda. Bu saldırıda 15 milyon dolar çaldıran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.