Ana Sayfa / Haberler / Güney Koreliler Kripto Para Borsalarının Kapatılmasını İstemiyor
kore-kripto-para-borsa

Güney Koreliler Kripto Para Borsalarının Kapatılmasını İstemiyor

100 binden fazla Güney Kore vatandaşı, hükümetin ülkede kripto para borsalarını kapatma planlarından geri adım atmasını talep eden dilekçe imzaladı.

Güney Kore Adalet Bakanlığı bu hafta başında, kripto para birimlerinde spekülatif patlama yaşanırken ülkenin kripto para borsalarını kapatma yasa değişikliği hazırladığını duyurdu. Ardından, vergi makamlarının Kore’deki borsaların bazılarını en inceleme altına alındığı belirtildi.

Ancak bu öneri, Güney Kore hükümeti tarafından hızlıca geri çekildi. Özellikle cumhurbaşkanlığı ofisi, henüz herhangi bir harekette bulunulmadığını ifade etti. Yasa değişikliği önerisinin geri çekilmesine rağmen Güney Kore halkının tepkisi dinmedi.

Kripto para borsalarının kapatılmasına yönelik yasa değişikliği haberine karşı halkın tepkisi hızla artıyor. Kore başkanlığının web sitesinde, 10 Ocak’tan bu yana “sanal para birimleri” ile ilgili olarak 4000’den fazla dilekçe açıldı.

Kore Adalet Bakanının istifa etmesini isteyen bir dilekçe, tek başına 30.000’den fazla imza aldı. Reuters’e göre, tek bir dilekçe 100.000’den fazla imza topladı ve aşırı trafik yüzünden Web sitesinin erişilemez hale geldiği belirtildi.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Twitch Kripto Para İle Yapılan Ödemelerde %10 İndirim Fırsatı Sunuyor

Twitch, Kripto Para İle Yapılan Ödemelerde %10 İndirim Fırsatı Sunuyor

Ülkemizde ve dünyanın büyük bir bölümünde özellikle oyuncular tarafından sevilen Twitch, kripto para ile yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.