Ana Sayfa / Altcoinler / GXChain Bir Günde Yüzde 45 Büyüdü
GXChain Bir Günde Yüzde 45 Büyüdü
GXChain Bir Günde Yüzde 45 Büyüdü

GXChain Bir Günde Yüzde 45 Büyüdü

İlk 100 kripto para içerisinde kendisine 88. sıradan yer bulan altcoin GXChain, bir günde yüzde 45 oranında büyüdü ve birçok kişiyi şaşırttı.

Bir süre önce merkez ofislerinin kapatılması haberi ile gündeme gelen GXChain, yatırımcılarına tekrardan umut verdi. Bir günde yüzde 45 gibi devasa bir büyüme oranıyla dikkatleri üzerine çeken GXC, daha da büyüyebilir. Kripto para analistlerine göre GXC’nin yaptığı bu çıkış Bitcoin’e bağlı değil. Ağda yaşanan gelişmeler sonucunda gerçekleştiği savunulan bu çıkış yatırımcıları memnun etmeyi başardı.

Yazının kaleme alındığı sıralarda 0.45 dolardan işlem gören GXC, çıkışını daha da sürdürecek gibi görünüyor. 13 Mart tarihinde 0.24 dolardan işlem gördüğü gözlemlenen GXC coin için bu zamana kadar neredeyse 2 kat büyüdüğünü söyleyebiliriz. Aşağı yukarı 11 günde bu denli bir büyümenin ise altcoinlerdeki hareketliliğin başladığına kanıt olarak gösterilebileceği savunuluyor.

Bitcoin’in son 24 saat içerisinde büyümesiyle birlikte neredeyse tüm altcoin birimleri de aynı şekilde çıkışa geçmişti. Piyasalarda yaşanan bu olumlu dalga sayesinde yatırımcıların eski günlerine dönmelerine olumlu gözle bakılıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsünün piyasalar üzerinde yarattığı korku havası kripto paralara da etki göstermişti. Ancak, kısa bir süre önce FED tarafından yapılan sınırsız nakit açıklaması ile birlikte yatırımcıların sahalara geri döndüklerini söyleyebiliriz. Henüz bunu söylemek için erken olsa da bazı analistlere göre tekrardan bir boğa koşusu başlayabilir. Bundan kısa bir süre önce 10.000 dolar seviyelerinde tutunan Bitcoin şimdi 6.500 dolardan işlem görmekte. Bir hafta kadar 6.000 olar seviyesinin altında kalınmaması durumunda Bitcoin için tekrardan eski şaşalı günlerin görülmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Piyasalardaki korku ve panik havasının yavaş yavaş dağılması ile birlikte hareketlenmeler de yukarı yönde artış gösterecektir. Yatırımcıları umutlandıran bu durumun ne zamana kadar süreceğini ise hep birlikte göreceğiz.

Ekonomideki Düşüş Kripto Paralar İçin Fırsat Olabilir

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Aydın'da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı

Aydın’da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı

Daha öncesinde “Bitcoin Safiye” olayının yaşandığı Aydın’da Bir Bitcoin dolandırıcılığı vakası daha görüldü. İnsanları kripto …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.