Binance %20 İndirim
anonymous do kwon uyarı

Hackerlardan Terra Kurucusu Do Kwon’a Uyarı!

Terra LUNA olayının ardından, projenin kurucusu Do Kwon şimdi de bir hacktivist grubun hedefi olmuş durumda. Buna ek olarak, Terra ekibinde içeriden birinin, Kwon’un para için açgözlü olduğunu ve adam kayırma yaptığı iddiaları da gündemde.

Kwon yatırımcıları kandırdı mı?


Pazartesi günü erken saatlerde yayınlanan bir videoda, “Anonymous” adlı bir hacker grubu, “Bu, Do Kwon için Anonymous’tan bir rapordur” diyerek sözlerine başladı.

Anonymous, Kwon’u milyarlarca dolarlık bir dolandırıcılık yapmakla suçladı. Bu ayın başlarında, Binance CEO’su CZ de benzer iddialar nedeniyle Kwon hakkında soruşturma açılmasını emretmişti:

“Bu yıl başka bir ayı piyasasına daha girecektik. Ancak Terra Luna ekosisteminin kurucusu Do Kwon’un eylemleri, perakende yatırımcılardan milyarlarca doları kaçırmaktan tek başına sorumludur. Do Kwon, rakip eleştirmenleri trolleyen ve asla başarısız olmayacakmış gibi davranan kibirli taktikleriyle adından söz ettirdi.”

Grup ayrıca Kwon’un kripto alanındaki başarısız projelerle dalga geçtiğini de belirtti. “Aslında, diğer projeleri izlemeyi eğlenceli bulduklarını” söylediler. Bilgisayar korsanları, Kwon’un açıklama yaptığı bir klibi de paylaştı.

Kwon’un nakit para çekmesi hakkında

Anonymous, raporların, Luna başarılı olursa Kwon’un ayda 80 milyon dolardan fazla kazanacağını öne sürdüğünü söyledi. Yakın tarihli bir Twitter gönderisinde Do Kwon, 2,7 milyar dolar harcama iddialarını reddetti. Ama bu, belli ki aldığı ayda 80 milyon doları hesaba katmıyor. Kwon, piyasadaki her şeyle birlikte parasının çoğunu kaybettiğini de itiraf etmekte.

Hacker grubu, her ay protokolden milyonlar aldığı bilgisinin, Terra Labs çalışanlarının SEC ile yapılan görüşmeler sırasındaki ifadelerinden geldiğini aktardı. Kapanış konuşmasında Anonymous, Kwon’u yarattığı iddia edilen hasarın sonuçlarına hazırlıklı olması konusunda uyardı.

“Do Kwon, eğer dinliyorsan, ne yazık ki senin verdiğin hasarı tersine çevirmek için yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Bu noktada yapabileceğimiz tek şey sizden hesap sormak ve bir an önce adalete teslim edilmenizi sağlamak.”

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.