Ana Sayfa / Haberler / Hacklenen Kripto Para Borsası Tamamen Kapatılıyor
Hacklenen Kripto Para Borsası Tamamen Kapatılıyor
Hacklenen Kripto Para Borsası Tamamen Kapatılıyor

Hacklenen Kripto Para Borsası Tamamen Kapatılıyor

Advertisements

5 Şubat tarihinde hacklenen ve neredeyse tüm varlığını kaybeden kripto para borsası Altsbit, kapatılacağını duyurdu. Küçük ölçekli bir borsa olması da durumu bu noktaya iten bir diğer sebeplerden.

Hack saldırısı sonrasında borsadan 6,929 Bitcoin (BTC) ve 23 Ether (ETH) kayba uğradı. Pirate Chain (ARRR), VerusCoin (VRSC) ve Komodo (KMD) gibi diğer kripto para birimlerinde de kayıplar yaşandığı belirtiliyor. Şirketten yapılan açıklamalara göre borsada varlıklarını kaybeden kullanıcılara 8 Mayıs tarihine kadar iadeler yapılmaya devam edilecek. Yapılan açıklama ise şu şekilde oldu:

“Geri ödemeler 10 Şubat 2020’de başlayacak ve 8 Mayıs 2020’de sona erecek. Bu tarihten sonra Altsbit platformu işleme kapanacağı için, o tarihten sonra para iadesi talep etmek artık mümkün olmayacak.”

Altsbit sözcüsü tarafından Kullanıcıların varlıklarının sırayla geri ödeyeceğini belirterek, “Kullanıcılara ve ardından platforma soğuk cüzdanda tuttuğumuz her şeyi iade edeceğiz, ardından sistem kapanacak” açıklaması yapıldı.

İtalya merkezli bir kripto para borsası olan Altsbit, küçük çapta bir borsaya göre önemli ölçüde kayıp yaşadı. Doğrulanmış kayıplara göre şirketin kaybı 70.000 dolardan fazla.

2019 yılında kripto para borsaları 11 kez bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradı. Bu saldırılar sonucunda ise toplamda 500 milyon doların üzerinde kayıp yaşandığı belirtiliyor.  Güney Kore kripto para borsası Coincheck, 2018 yılında yaşanan ve “dünya tarihinin en büyük hırsızlığı” olarak kabul edilen bir saldırıda 500 milyon doların üzerinde kripto parayı hırsızlara kaptırmıştı. Bu olaylar ise kripto para borsalarında siber güvenliğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. Çeşitli yöntemlerle bilgisayar korsanlarının saldırıları bertaraf edilmek istense de bazen istenilen sonucun yaşanmadığını görüyoruz.

Kobe Bryant Fotoğrafında Kripto Madencilik Yazılımı Tespit Edildi

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor

Advertisements Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor. hab Kuzey Kutup Dairesi’nin üzerindeki yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.