Ana Sayfa / Altcoinler / Harvest Finance siber saldırıyı doğruladı
Harvest Finance, 24 milyon dolarlık siber saldırıyı doğruladı: Saldırgana ulaşana 100 bin dolar ödül var

Harvest Finance siber saldırıyı doğruladı

Harvest Finance siber saldırıyı doğruladı

Dev merkeziyetsiz finans protokolü Harvest Finance, likidite havuzlarını hedef alan 24 milyon dolarlık saldırının ardından 100 bin dolarlık ödül sundu.Harvest Finance, 26 Ekim tarihli gönderide “kripto topluluğunda oldukça tanınan” saldırganı tespit etmek için yeterli veri olduğunu açıkladı.

Harvest Finance, geçtiğimiz saatlerde bir siber saldırıya uğradı ve saldırgan, Harvest Finance havuzlarından yaklaşık 24 milyon doları suistimal etti ve renBTC’ye (rBTC) dönüştürdü. Harvest Finance, hemen ardından saldırıyı doğruladı ve protokolün stablecoin ve Bitcoin havuzlarına düzenlenen ekonomik saldırıyı hafifletme üzerine yoğun bir şekilde çalıştığını söyledi.

Siber saldırgan, saldırının ardından yaklaşık 2,5 milyon doları Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) olarak geri gönderdi. Harvest Finance, bu paranın etkilenen kullanıcılara dağıtılacağını söyledi.

Harvest Finance, Ren Protokol ile ortak çalışarak paraların aktarıldığı Bitcoin adreslerini tespit etmeyi başardı. Protokol temsilcileri, Binance ve Coinbase gibi büyük borsalardan çalıntı paraları dondurmasını talep etti.

Harvest Finance’in FARM token’ı, çeviri yayın saati itibarıyla son 24 saatte yaklaşık yüzde 60 değer kaybetti. Harvest protokolünde kilitli tutulan toplam değer de bir günde 1 milyar doların üzerinden 570 milyon dolara geriledi.

Harvest Finance’te kilitli tutulan toplam değer (USD). Kaynak: DeFi Pulse
Binance

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Bu Tweet, Bitcoin ve Altcoin Piyasasını 288 Milyar Dolar Dump’ladı!

Bu Tweet, Bitcoin ve Altcoin Piyasasını 288 Milyar Dolar Dump’ladı! Tek bir tweet, Bitcoin ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.