Ana Sayfa / Haberler / Havacılık Devi Emirates, Bitcoin Kabul Etmeye Hazırlanıyor
Binance %20 İndirim

Havacılık Devi Emirates, Bitcoin Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Suudi Arabistan haber ajansı Arab News tarafından bildirilene göre, Dubai merkezli Emirates, blockchain ve metaverse projelerinin benimsenmesini artırmak için “Bitcoin’i bir ödeme hizmeti olarak kullanacak”.

Dubai’deki Arabian Travel Market’te, Emirates yetkililerinden Adel Ahmed Al-Redha basına, şirketin metaverse ve NFT ile ilgili projeler üzerinde çalışmak ve Bitcoin ödemelerine odaklanmak için personel aradığını söyledi.

Emirates daha önce NFT ve metaverse deneyimlerini inceleyeceğini belirtmişti, ancak bu, Bitcoin ödeme planlarını ilk kez kamuya açık olarak tartıştıklarını ortaya koydu. Havayolu şirketi, 14 Nisan’da Expo 2020 için inşa ettiği alanı Metaverse, Web3 ve NFT girişimleri de dahil olmak üzere yeni, teknoloji odaklı projeler oluşturmaya odaklanan bir inovasyon merkezine dönüştüreceğini açıklayan bir basın açıklaması yayınladı. Emirates’in Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) ana üssü, küresel bir kripto merkezi olma yolunda ilerliyor. Dubai’nin anavatanıysa yakın zamanda sanal varlıkları düzenlemek ve BAE’nin kripto lisans rejimini denetlemek için yeni bir ajans kurdu.

Emirates’in bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i benimsemesi, doğrudan kripto para birimlerini kabul eden en büyük küresel havayolu olduğu için havacılık endüstrisi için önemli bir kilometre taşı olacaktır. Bazı havayolları ödeme yöntemi olarak kripto paraları kabul etse de bu uygulama hala büyük taşıyıcılar için yaygın değil.

Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon’dan Yatırımcılara Yeni Yol Önerisi!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.