Ana Sayfa / Haberler / Hindistan’daki Kripto Para Yasağı Duruşması Ertelendi
Hindistandaki kripto para yasağı duruşması ertelendi
Hindistandaki kripto para yasağı duruşması ertelendi

Hindistan’daki Kripto Para Yasağı Duruşması Ertelendi

Hindistan Yüksek Mahkemesi ülkelerindeki kripto paralara hizmet sağlama yasağı ile ilgili kripto para yasağı duruşmasını ertelediğini duyurdu. Şuan için nefes aldıran bir haber olsa da ülkedeki kripto para kullanıcılarını büyük bir korku kaplamış durumda. Dünya’nın en kalabalık ülkelerinden birisi olan Hindistan’da ülkenin belirli bir kesimi kripto paralarla yakından ilgileniyor. Madencilik bakımından da oldukça fazla meraklıyı barındıran Hindistan’da hükümet, bu konunun ekonomiyi kötü etkileyeceği düşüncesi ile kripto para yasağını ortaya atmıştı. Bir ay daha ileriye ertelenen duruşmanın nasıl sonuçlanacağı ise büyük bir merak konusu.

Hindistan Hükümeti Kripto Paraları İstemiyor!

Yüksek Mahkeme tarafından Hindistan hükümetine bağlı merkez banka tarafından çıkartılan kripto para yasağı duruşması bir ay daha ertelendi. Ancak, merkez bankasının bu konuda baskıcı olduğu biliniyor. İnsanların nakit paradan kaçacağından korkan merkez bankası yetkilileri son bir yıldır adeta kripto paralara karşı bir savaş açmış durumda

Nisan ayının sonlarına doğru Hindistan hükümetinin “Kripto Para Birimlerinin Yasaklanması ve Resmi Dijital Para Birimlerinin Mevzuatı Kanunu 2019” adlı yasa tasarısı için bakanlıklarla görüşme yaptığı ve fikir aldığı bildirilmişti. Buna rağmen somut adımın bir türlü atılmadığı Hindistan’da ilerleyen günlerde kripto paraların kısmen yasaklandığını, 2020 yılında da tamamen yasaklanacağını görmemiz muhtemel. Büyük bir kripto para hacmine sahip Hindistan’da böyle bir adımın atılması şüphesiz ki piyasaları da derinden etkileyecektir. Bu yüzden tarafların kararlarını merakla takip ediyor ve sizlerle paylaşıyor olacağız.

Kurumların Kripto Paralara Olan İlgisi Arttı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Güney Kore'de Bir Üniversitede Blockchain Kampusü Açılıyor

Güney Kore’de Bir Üniversitede Blockchain Kampusü Açılıyor

Güney Kore’de bulunan Suseong Üniversitesi 22 Mayıs tarihinde paylaştığı bir duyuruda blockchain kampüsü açacaklarını resmen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.