Binance %20 İndirim
hodl btc cryptopunk holdings

“HODL” Fikrini Sahiplenen Şirket Tüm Kripto Birikimini Sattı

Geleneksel borsada “HODL” kodu ile işlem görmekte olan Cypherpunk Holdings, elindeki tüm Bitcoin ve Ethereum varlıklarını sattığını açıkladı. Bunları satarak tamamen nakde dönen şirketin aldığı bu karar yatırımcıları şaşırtmış durumda.

Artık HODL yok!

Borsada HODL koduna sahip olmasına rağmen elindeki tüm varlıkları satan şirket artık bu kodun hakkını vermeyecek gibi duruyor. Şirketin CIO’su Moe Adham tarafından konuya ilişkin yapılan bir yorum şu şekilde oldu:

“Kripto para piyasasında derin bir ‘risk-off’ ortamı bulunuyor. Varlık fiyatlarında daha fazla düşüş konusunda önemli bir risk bulunmakta. Tüm hissedarların çıkarları doğrultusunda şirket, hazinesini nakde çevirdi.” 

Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, 205 ETH ve 215 BTC varlığının tamamen satıldığı açıklandı. Bu varlıkların toplam değeriyse yaklaşık 4.8 milyon dolar civarında.

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda piyasalardaki risk ortamının büyüdüğüne vurgu yapılıyor. Çeşitli platformların para çekme işlemlerini durdurduğuna vurgu yapan Cypherpunk Holdings, bu nedenle müşterilerini korumak için bu hamleyi yaptığını belirtti.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.