Hollanda’da Bombalı Saldırıların Durması İçin Bitcoin Talep Ediliyor

Advertisements

Hollanda’da yaşanan bombalı zarf saldırılarının durması için Bitcoin talep edildiği ortaya çıktı. Dün yaşanan 2 tane bombalı saldırı bir anda ülkenin gündemine oturmuştu. Şimdi ise o saldırıların durması için saldırganın Bitcoin talep ettiği belirtildi.

Saldırılardan ilki dün sabah saat 8 sularında gerçekleşirken, diğer saldırı ise ondan hemen bir saat sonra gerçekleşti. İlk saldırının ülkenin en büyük bankalarından ABN Amro’nun ofislerinden birine düzenlendiği belirtiliyor. İkinci saldırı ise Kerkrade kentinde küçük bir işletmeye düzenlendi. Her iki girişimde de ofislere zarf içerisinde bombalar gönderildiği belirtiliyor. Ancak, çalışanların o anki uyanıklığı sayesinde olaylarda yaralanan veya can kaybı olmadı. Banka ofisinde çalışan bir kişinin zarftan şüpheli ses duymasıyla hemen elinden attığı belirtildi. Bu sayede olayda hiçbir kimse zarar görmemiş oldu.

Saldırıyı düzenleyen saldırgan veya saldırganların olayları durdurmak için bir miktar Bitcoin istediği ortaya çıktı. Polis ekipleri tarafından henüz istenen Bitcoin miktarı açıklanmamış olsa da milyonlarca dolarlık kripto para istendiği yönünde tahminler olduğunu söyleyebiliriz. Henüz net bir bilgi olmasa da önceki kripto para fidye olayları ile benzetme yapıldığında yüklü bir tutar talep edilmiş olunabileceği düşünülüyor.

Amsterdam’daki polis sözcüsü Lex van Liebergen konu hakkında şunları söyledi:

“Her iki olayda da aynı şey talep edildiği için tüm bu saldırılar arasında bir bağlantı olduğunu söyleyebiliriz. Ama paketleri kimin gönderdiğini hala bilmiyoruz. Araştırmaya devam ediyoruz.”

Hemen pes etmeye niyetli olmayan polis, saldırganların istediklerini vereceğe benzemiyor. Saldırganları bulmak için de ülkenin çeşitli askeri kuruluşları devreye girmiş durumda. Öncelikli hedef ise zarfların nereden ve kim tarafından gönderildiğini bulmak olacak.

Tom Lee Bitcoin İçin 40.000 Dolar İddiasını Ortaya Attı

https://tr.investing.com/crypto/bitcoin/btc-usd

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.