Ana Sayfa / Haberler / HTC Exodus Modelinde Monero Madenciliği Yapılabilecek
HTC Exodus Modelinde Monero Madenciliği Yapılabilecek

HTC Exodus Modelinde Monero Madenciliği Yapılabilecek

Midas Labs adlı bir şirketle iş birliği içerisinde olan HTC, Exodus modeli telefonlarında Monero madenciliği yapılabileceğini duyurdu. Uzun bir süredir kripto para ve blockchain teknolojilerine ilgi duyan şirket önemli bir adımını bu şekilde attı.

Önümüzdeki aylarda HTC Exodus modeli telefonlarına sahip olan kullanıcıların Monero madenciliği yapabilmelerine olanak sağlayacak uygulamanın tanıtılması bekleniyor. Şu anda uygulama hakkında çok fazla bilgi olmasa da kripto para takipçilerinin bunu olumlu karşıladıklarını belirtmek gerek. Arka tarafta çalışacak bu uygulama sayesinde Exodus modeline sahip kullanıcılar günlük işlemlerine devam ederken madencilik yapabilecekler. Elbette ki bu haberin yayınlanmasından sonra kullanıcılar tarafından performans kaybı yaşanacağına dair şüpheler de artmaya başladı. Ancak, yapılan ilk açıklamalara göre uygulamanın optimize edileceği ve performansı minimum etkileyeceği belirtiliyor. Bu sayede de hiçbir kayıp olmadan Monero elde etmek mümkün olacak.

DeMiner adı verilecek bu uygulama şuan için sadece HTC Exodus modeline sahip telefonlar için kullanılabilir olacak gibi duruyor. Ancak HTC ve Midas Labs adlı şirketin ilerleyen dönemki anlaşmalarında farklı model telefonlara da bu sistemin getirildiğini görebiliriz. Özellikle de bu uygulama kullanıcılar tarafından beğenilirse bu süreç daha da hız kazanacaktır.

HTC’nin yönetici kadrosunda yer alan Phil Chen tarafından Monero madenciliği uygulaması hakkında yapılan bir açıklama şu şekilde oldu:

“Kripto para dünyası artık bütün hash gücünü elinde tutan dev maden havuzları yüzünden büyük bir tehlike altındadır. Bu tehditi ortadan kaldırmanın en iyi yolu madenciliği daha geniş kitlelere yaymaktır ve bu ancak mobil aracılığıyla yapılabilir. Bu uygulama sayesinde mobilden düşük maliyetle madencilik yapılabilecek. Bunun da ötesinde, bu uygulama sayesinde Monero ağı daha merkezsiz hale gelecek.”

Şu anda iki şirket tarafından da detaylı açıklama yapılmadığı için kullanıcıların uygulamadan ne kadar Monero elde edeceği henüz bilinmiyor. Yapılan testler sonrasında ortalama bir değerin paylaşılmasını hep birlikte bekliyor olacağız.

Piyasa Çöküşünde En Çok Tercih Edilen Kripto Para Birimleri Açıklandı

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

E-bebek Hacklendi ve 300 BTC Fidye İsteniyor İddiası

E-bebek Hacklendi ve Bitcoin’le Fidye İsteniyor İddiası!

Ülkemizde faaliyet veren en büyük bebek ve çocuk ürünleri sitesi olan e-bebek bir süredir internet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.