Ana Sayfa / Haberler / Huobi, Kripto Para İle Gayrimenkul Alabilme İmkanı Sunacak
Huobi, Kripto Paralar İle Gayrimenkul Alabilme İmkanı Sunacak
Huobi, Kripto Paralar İle Gayrimenkul Alabilme İmkanı Sunacak

Huobi, Kripto Para İle Gayrimenkul Alabilme İmkanı Sunacak

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Huobi, kripto paralar ile gayrimenkul alabilme imkanı sunacak. Bunun için ise Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) yer alan bir emlak firması ile anlaşma imzalandı. BAE merkezli bir haber ajansına göre Singapur merkezli kripto borsası Huobi, Dubai’de bulunan teknoloji odaklı bir gayrimenkul danışmanlığı şirketi fäm Properties ile masaya oturdu. Bu anlaşma sayesinde de emlak yatırımlarında kripto paraların kullanmasının önü açılacak.

İki şirket arasında yapılan anlaşma neticesinde fäm Properties; Bitcoin (BTC), Ether (ETH), XRP ve çeşitli stablecoin’ler dahil olmak üzere önde gelen kripto para birimlerini kabul edebilir vaziyette olacak. İş birliği sayesinde emlak alanında işlerin daha da hareketlenmesi ve seçeneklerin arttırılması hedefleniyor.

Emlak firmasının CEO’su Al Msaddi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Bu ortaklık müşterilerimiz için büyük bir fırsat ve BAE sınırları içinde yatırım yapma kolaylığı sağlayacak. Kripto para birimleri tüm dünyada giderek daha popüler hale gelen bir ödeme yöntemi. Bu alternatif yöntem, gayrimenkul işlemlerimizi artıracak ve emlak piyasasına daha fazla değer katacaktır.”

Huobi OTC’nin kurucu ortağı Mohit Davar ise şu açıklamalarda bulundu:

“Bir kişi mülk satın almak ve kripto ile ödeme yapmak istiyorsa, bu işlemi kolaylaştıracağız. Kripto para biriminin satılması ve ödemenin de fiat para birimi ile yapılması için yardımcı olacağız.”

Birleşik Arap Emirlikleri’nde gayrimenkul ödemeleri yüklü miktarlarda nakit içerebildiği için kripto paraların kullanım oranları son zamanlarda artış gösterdi. Yapılan bu anlaşma sayesinde lisanslı bir şekilde gerekli işlemler yapılarak ev ve benzeri gayrimenkuller alınabilecek. Bu sayede kripto paraların Orta Doğu bölgesinde daha da popüler olması bekleniyor.

Kripto Para Kullanıcılarına Sahte Mail Saldırıları Artışta

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Güney Kore Kripto Paralardan Vergi Almaya Başlayacak

Güney Kore Kripto Paralardan Vergi Almaya Başlayacak

Güney Kore kaynaklarından paylaşılan bilgilere göre ülke içerisinde kripto paralardan vergi alınmaya başlanacağı duyuruldu. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.