Ana Sayfa / Haberler / Hyundai Blockchain Kolunu Geliştiriyor
hyundai blockhain kolunu geliştiriyor
hyundai blockhain kolunu geliştiriyor

Hyundai Blockchain Kolunu Geliştiriyor

Güney Kore’de faaliyet gösteren ve oradan tüm dünyaya açılan dev otomobil şirketi Hyundai’nin blockchain kolu olan Hdac adlı şirket, yatırım için 10 milyon doları gözden çıkardığını açıkladı. Bu sadece bu yıl için, yani kalan 2 ay içerisinde kullanılmak amacıyla tahsis edilecek. Merkezi olmayan uygulamalar geliştirmek için ayrıldığı bilinen bu para, şirketin ilerleyen dönemdeki yatırımlarına yön verebilir.

Cüzdan Sağlayıcısı Blockchain Dağılıyor

Büyük bir şirket olan Hyundai, kendi teknolojik aletlerinde ve araçlarında kullanmak amacıyla bir süredir günümüzün popüler teknolojileri arasında yer alan blockchain teknolojisine yatırımlar yapıyor. Araç firmaları arasında bu her ne kadar bir ilk olmasa da en büyük çaplı girişimlerin Hyundai tarafından çıkarıldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Diğer büyük firmalar şuan için bu duruma sessiz kalsalar da hemen hemen hepsinin blockchain teknolojisiyle yakından ilgilendikleri biliniyor.

Blockchain Teknolojisi Yaygınlaşıyor

Son birkaç yıldır hayatımızda olan blockchain teknolojisi, çıkmış olduğu ilk günlerden beri birçok kesim tarafından beğeni ile karşılandı. Merkezi bir sisteme ihtiyaç duymadığı için normal teknolojilere göre çok daha güvenlikli. Bu yüzden de artık bu teknoloji bankaların alt yapısında ve ulusların bazı veri işlemlerinde güvenlik oranı sayesinde yer edinmeyi başardı. Gelecek dönemde çok daha fazla yaygınlaşması beklenen bu teknoloji henüz gündelik yaşamdaki bazı bölgelere girebilmiş değil. Ancak teknolojiye olan ilginin her geçen gün biraz daha büyütülmesi ile birlikte ilerleyen günlerde çok daha farklı boyut kazanacağını söylemek mümkün.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Rockefeller Ailesi'ne Ait Yatırım Bankası Bitcoin İçin Toplantı Yapacak

Rockefeller Ailesi’ne Ait Yatırım Bankası Bitcoin İçin Toplantı Yapacak

Dünya genelinde en zengin ailelerden birisi olan Rockefeller, bilindiği üzere birçok yatırım bankası üzerinden işlem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.