Ana Sayfa / Haberler / İlk Kez Bir Senatör Libra’yı Destekledi
ilk kez bir senatör librayı destekledi
ilk kez bir senatör librayı destekledi

İlk Kez Bir Senatör Libra’yı Destekledi

Çıkarılacağının duyurulduğu günlerden beri baskı altında kalan Libra’yı ilk kez bir senatör desteklediğini duyuran mektup yayınladı. Önemli görevlerde bulunmuş olan Senatör Mike Rounds, Facebook önderliğindeki projeyi onayladı ve ABD’ye yardım etmesi için gerekli teknolojik ilerlemenin bir örneği olduğunu gösteren bir mektup yazdı.

Libra Teknolojisine Güveniliyor

Projeye hali hazırda dahil olan kurumların Libra teknolojisine güvendiği ve gelecek açısından umutlu bakıldığı zaten bilinmekteydi. Ancak, ilk kez bir ABD’li senatör tarafından Libra teknolojisini destekleyen açıklamalar yapıldı. Bu haberle birlikte baskıların biraz daha azalması ve projeye endişeyle bakan gözlerin sayısında azalma yaşanması bekleniyor. Senatör Mike Rounds yapmış olduğu açıklamada şu sözleriyle dikkat çekti:

“Libra gibi teknolojiler… burada evde banka dışı ve banka dışı tüketicilere yardım etme potansiyeline sahip”

Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan birkaç senatör kısa bir süre önce Mike Rounds’un açıklamalarının tam tersi olarak Libra teknolojisinin Amerika için kötü bir sonuç doğuracağını ortaya atmıştı. Trump’ın da bir süre önce yapmış olduğu açıklamada kripto para projesine sıcak bakmadığını dile getirdiğinin altını çizmek gerek. Bir zıtlık durumunun içerisinde olan ABD’li senatörler, sosyal medya devi Facebook tarafından çıkarılması planlanan ve arkasında birçok büyük şirketin de bulunduğu teknolojik girişimine dair ne açıklamalarda bulunacak ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

ABD Maliye Bakanı, Firmaların Libra’dan Ayrılma Nedenini Açıkladı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Güney Kore'de Bir Üniversitede Blockchain Kampusü Açılıyor

Güney Kore’de Bir Üniversitede Blockchain Kampusü Açılıyor

Güney Kore’de bulunan Suseong Üniversitesi 22 Mayıs tarihinde paylaştığı bir duyuruda blockchain kampüsü açacaklarını resmen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.