Ana Sayfa / Bitcoin / İngiltere’de Hangi Bankalar Bitcoin Alınmasına İzin Veriyor?
ingiltere-banka-bitcoin

İngiltere’de Hangi Bankalar Bitcoin Alınmasına İzin Veriyor?

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri popülaritesini arttırdığından ve fiyatlarının aşırı oynaklığından ötürü, sadece bireysel yatırımcıların değil aynı zamanda banka ve finans kurumlarının takibine giriyorlar.

Bankalar, Bitcoin ve Blockchain teknolojisini takip yalnızca takip etmekle kalmıyor, aynı zamanda dalgalanmaların müşterileri üzerinde yaratacağı etkiden endişe ediyorlar.

Bankalar, kripto para fiyatlarındaki ani ve sert dalgalanmaların müşterilerini ağır kayıplara maruz bırakarak kredi kartı borçlarını ödeyemeyecek duruma düşmelerinden endişe ediyorlar.

Bu nedenle bazı bankalar, Amerikan bankalarının JPMorgan Chase, Bank of America ve Citigroup’un öncülük ettiği kripto para birimleri satın almak için kredi kartlarını kullanmalarını yasakladılar. Bazı İngiliz bankaları Amerikan bankacılık kuruluşlarını takip ederek, kredi kartı ve banka kartlarıyla Bitcoin ve diğer kripto paraların satın alınmasını yasakladı.

Peki İngiltere’de Bitcoin satın alınmasına izin veren bankalar hangileri? İşte İngiltere’de Bitcoin satın alınmasına izin veren ve yasaklayan büyük bankacılık kuruluşları.

Lloyds Bank (Yasak)

“Kripto para birimleri satın alımını içeren kredi kartı işlemlerini kabul etmiyoruz.”

Lloyds’un bir sözcüsü, kararın “müşterileri” Bitcoin üzerinde ödenemeyen kayıplardan kurtarmak için yapıldığını söyledi.

Barclays (İzin Veriyor)

“Şu an İngiltere’de müşteriler Barclays bankamatik kartını ve Barclaycard kredi kartını kullanarak kripto para birimlerini meşru olarak satın alabilirler. Krediyi genişletmeden önce uygun fiyatları değerlendirmek, şüpheli işlemleri engellemek ve önlemek için önlem almakta ve kredi riskini yakından takip etmekteyiz.”

Royal Bank of Scotland (İzin Veriyor)

RBS grubunun sözcüsü “İşlemleri sürekli gözden geçiriyoruz, ancak şu anda kripto para birimleri için kredi kartı işlemlerini kabul ediyoruz” dedi.

TSB Bank (İzin Veriyor)

TSB sözcüsü, “TSB kredi kartı veya bankamatik kartını kullanarak kripto para almak isteyen müşteriler için ödemeleri engellemiyoruz, ancak kripto para birimlerinin kullanımını izlemeye devam ediyoruz ve pozisyonumuzu sürekli olarak gözden geçireceğiz” dedi.

Virgin Money (Yasak)

Bir Virgin Money banka sözcüsü, “Müşterilerin artık Virgin Money kredi kartını kripto para birimleri satın almak için kullanamayacaklarını söyleyebilirim” dedi.

Natwest (İzin Veriyor)

Tamamıyla RBS’ye ait olduğu için, Natwest şu an müşterilerinin kredi kartları ile Bitcoin almalarına izin veriyor.

Santander (İzin Veriyor)

Bir Santander sözcüsü “Kripto para birimlerini müşterilerimiz üzerinde etkili olabilecek başka faktörlerle birlikte izlemeye devam edeceğiz” dedi.

“Santander’de titiz kredi kriterleri uyguluyoruz ve müşteri harcamalarımızı izliyoruz eğer birisinin mali açıdan zorluk çekme riski altında olduğunu düşünüyorsak, onlara yardım etmek için gerekli destek tedbirlerine sahibiz.”

HSBC (İzin Veriyor)

“HSBC şu an müşterilerine kredi kartlarını kullanarak dijital para birimleri satın almalarını sağlıyor. Kredi politikalarımızı sürekli incelemeye devam ediyor ve bireysel kredi kartı işlemlerini normal prosedürlerimize uygun olarak izliyoruz.”

Capital One (Yasak)

Capital One sözcüsü, “Capital One, sınırlı kabul görmesi, dolandırıcılık, kayıp ve oynaklığın yüksek riskleri yüzünden kripto para birimi satın almak için kredi kartı işlemlerini azaltmaya başladı” dedi.

“Capital One, dijital para piyasalarındaki ve borsalarındaki gelişmeleri yakından izlemeye devam ediyor ve kripto para piyasası geliştikçe kararı düzenli olarak değerlendirecek.”

 

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Acil Durum: Bitcoin Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!

Acil Durum: Bitcoin’in Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!

Acil durum etiketiyle paylaşılan habere göre Bitcoin’in çöküşü borsalarla birlikte tetiklenebilir. Ulusal Alerji ve Bulaşıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.