Ana Sayfa / Bitcoin / Intel ve BlackBerry Bitcoin Madencileri İçin Ortaklık İmzaladı
Intel ve BlackBerry Bitcoin Madencileri İçin Ortaklık İmzaladı
Intel ve BlackBerry Bitcoin Madencileri İçin Ortaklık İmzaladı

Intel ve BlackBerry Bitcoin Madencileri İçin Ortaklık İmzaladı

Intel ve BlackBerry Bitcoin madencilerinin güvenliği konusunda önemli bir ortaklık imzaladılar. Bu anlaşmaya göre madencilerin siber alanda daha güvenli olmaları sağlanacak. İntel tabanlı ticari sistemler için geliştirilen Cryptojacking algılamasıyla BlackBerry Optics v2.5.1100 piyasaya çoktan sürüldü.

BlackBerry Optics Context Analysis Engine (CAE) verilen sistem kötü amaçlı yazılımları tespit edecek ve bu konuda madencileri korumaya alacak. Kötü amaçlı bilgisayar korsanlarının engellenmesi için de Intel firmasına ait olan tehdit algılama teknolojisinden yararlanılacak. Şifrelenmiş kodları etkili bir şekilde çözebilen ve madencileri güvene almak için çalışan bu teknoloji işlemci tarafında da bir yük olmayacağı için madencilerin performansını etkilemeyecek. Aslında güvenlik sisteminin iddialı olduğu bir tarafın da performansı etkilememesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu sayede kripto para madencileri güçlerinden hiçbir kesinti yaşamadan kendilerini güvene alabilecekler.

Intel ve BlackBerry ortaklığı ile geliştirilen bu sistem Windows 10 işletim sistemlerinde yürütülen her türlü iş yükünü, daha hassas sonuçlar ile algılıyor ve şifrelenmiş saldırıları önleyebiliyor. Son zamanlarda bilgisayar korsanlarının odağı haline gelen kripto para madencilerinin bu güvenlik sistemi sayesinde kazançlarını korumaları hedeflenmekte.

Bitcoin ve diğer kripto para madencilerinin bilgisayarlarındaki bir takım dosyaları ve bilgileri şifreleyerek erişilemez duruma getiren Cryptojacking oldukça tehlikeli bir saldırı türü. Her geçen gün kendilerine özel yeni stratejiler geliştiren korsanları engellemek için de bu tarz güvenlik sistemlerine olan ihtiyaç artmakta. Fidye saldırılarının mağduru olmak istemeyen madencilerin bu teknolojiye ilgi duyacaklarını söyleyebiliriz. Bilgisayardaki şifreli sistemleri çözmeye çalışan ve diğer saldırılara karşı da bir takım önlemler alan bu teknolojinin ilgi görmesi bekleniyor. Kendi alanlarında dev olan iki şirket Intel ve BlackBerry tarafları da bu anlaşmadan oldukça memnunlar. Ortaya çıkan ürün ile birlikte kripto para madencilerinin sistemlerine düzenlenen saldırılardan zarar almadan atlatmaları hedefleniyor.

Türkiye Kripto Para Sahipliği Oranında Dünyada 1. Sırada Çıktı

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Bugün Yaptıkları Çıkışlar İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bugün Yaptığı Çıkış İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bitcoin piyasasında işler halen durgun ilerlerken altcoin piyasaları onun aksine son 24 saat içerisinde oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.