Ana Sayfa / Bitcoin / Interpol Tarafından Dark Web’de Bitcoin’in İzi Sürülecek
Interpol Tarafından Dark Web'de Bitcoin'in İzi Sürülecek
Interpol Tarafından Dark Web'de Bitcoin'in İzi Sürülecek

Interpol Tarafından Dark Web’de Bitcoin’in İzi Sürülecek

Advertisements

Güney Kore merkezli bir startup şirketi ile anlaşma yapan Interpol tarafından Dark Web’de Bitcoin’in izi sürüleceği duyuruldu. Birçok yasa dışı işlemin merkezi haline gelen Dark Web üzerindeki sitelerin ve kullanıcıların hareketleri böylece kayıt altına alınacak.

Güney Kore merkezli startup şirketi S2W ile anlaşma yapan Interpol, bu anlaşmanın 1 yıl süre ile geçerli olduğunu belirtti. Alınan raporlardan iyi yönde sonuç alınması halinde de bu sürenin uzatılacağı konuşuluyor. Bir çok internet sitesini tarayacak özel yazılım sayesinde milyonlarca veri elde edilmesi hedeflenmekte. Elde edilen veriler belirli bir süzgeçten geçirilip karşılaştırılarak hareketler kayıt altına alınacaklar.

Büyük bir veri madenciliğine imza atacak bu özel yazılım sayesinde dolandırıcılık vakalarının izi sürülecek. Yapılan çalışmalar sonucunda da insanları Dark Web platformuna sürükleyen internet sitelerinin keşfedilmesi hedefleniyor.

Bitcoin üzerinden alışveriş yapılan Dark Web uzun bir süredir birçok ulusal ve uluslararası güçlerin takibi altında bulunmakta. Yapılan tüm çalışmalara rağmen halen Dark Web üzerinden satış yapan birçok kişi bulunuyor. Bu platform üzerinden silah, uyuşturucu ve daha birçok illegal iş yapıldığı için de yapılan çalışmalar her geçen gün artmakta.

Interpol ile anlaşma yapan Güney Koreli şirket S2W’nun CEO’su olan Suh Sangduk, yaptığı bir açıklamada kripto paralar nedeniyle Dark Web’de işlemlerin takip edilmesinin zorlaştığını savundu. Ancak, kendileri tarafından yapılan özel yazılım sayesinde bu işlemlerin izi sürülecek ve kişilerin gerçek kimliklerine ulaşmanın yolları aranacak. Oldukça iddialı olan S2W şirketi henüz yeni olmasına rağmen birçok uluslararası kuruluş ile yakından temas halinde. Başarılı şirketin bu anlaşma sayesinde adını daha da duyurması ve yatırımlarını arttırması bekleniyor.

Ekonomideki Düşüş Kripto Paralar İçin Fırsat Olabilir

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin Tekrardan 7.000 Doların Üstünde

Advertisements Uzun bir süredir sessizliğini koruyan Bitcoin tekrardan 7.000 doların üstüne çıkmayı başardı. Son birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.