Ana Sayfa / Analizler / İran’da Bitcoin Yasal Para Birimi Olabilir! İşte Detaylar…
İran'da Bitcoin Yasal Para Birimi Olabilir! İşte Detaylar...
İran'da Bitcoin Yasal Para Birimi Olabilir! İşte Detaylar...

İran’da Bitcoin Yasal Para Birimi Olabilir! İşte Detaylar…

Kripto para lideri Bitcoin bugün güne sert bir düşüşle başlasa da güzel haberler gelmeye devam ediyor. Yeni ortaya çıkan bir habere göre önümüzdeki süreçte İran’ın Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul edebileceği ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Ruhani Bitcoin’e Hazır!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani Bitcoin’e hazır olduklarını belirterek bunun artık yasallaştırılması gerektiğinin altını çizdi. Bu sayede yatırımcıların parasını da korumayı hedefleyen İran kendisine kripto para topluluğunu hayran bıraktı. Hükümet Ekonomik Koordinasyon Kurulu toplantısına katılan Ruhani kripto para işlemlerini ve madenciliği konularını ele aldı.

“Kripto para faaliyetlerini yasallaştırmak ve halkın sermayesini korumak.” istediklerini belirten Ruhani bunun için hazırlıkların başlatılmasını istedi. Ancak ülkedeki Bitcoin madenciliğine ilişkin yasağın halen devam ettiğini de hatırlatmak gerek. Bunu madenciliğe karşı oldukları için değil, yaz aylarındaki elektrik artışını dengelemek için yaptıklarını belirten hükümet kripto para yanlısı adımlara devam ediyor.

Microstrategy Şirketinden Bitcoin Yatırımcılarını Sevindirecek Haber

Binance

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Başarılı Analist En Az 2x Beklediği 8 Altcoin'i Açıkladı

Başarılı Analist En Az 2x Beklediği 5 Kripto Parayı Açıkladı

Başarılı analist ve kripto para yatırımcısı Lark Davis kısa bir süre önce yaptığı açıklamalarla takipçilerinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.