Ana Sayfa / Haberler / İstanbul Blockchain Okulunda Dersler Başlıyor
İstanbul blockchain üniversitesi açılıyor
İstanbul blockchain üniversitesi açılıyor

İstanbul Blockchain Okulunda Dersler Başlıyor

Ülkemizde blockchain ve teknolojisine olan ilginin artması ile beraber doğan ihtiyaçlardan ötürü İstanbul Blockhain okulunun açılmasına karar verilmişti. Bu sayede gençlere ve bu konuya ilgisi olan özellikle yazılımcı kesime eğitim verilmesi hedefleniyor. Habitat Derneği Türkiye Sermayeler Piyasa Birliği tarafından ortak olarak geliştirilen proje üzerinde uzun süredir çalışmalar devam ediyordu. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamında destek gören İstanbul Blockchain Okulu, şuan için çok iyi gidiyor diyebiliriz. Bu sayede ülkemizden de benzeri kripto para teknolojilerinin hayata geçirilmesi hedefleniyor. Ücretsiz eğitim için kayıt olmak isteyen kişilerin 25 Eylül tarihine kadar okul ile görüşmesi gerekmekte.

Türkiye’nin 2023 planlarında Ulusal Blockchain Altyapısı var

Blockchain Okulunda Kontenjanlar Sınırlı

Kayıtların ilk başta 25 kişi ile sınırlı tutulması ve sonrasında görülen ilgiye göre tekrar gözden geçirilmesi yönünde konuşmalar devam ediyor. Derslerin Bahçeşehir Üniversitesinden gelen öğretim üyeleri tarafından verilecek olması da projeye katılan kişiler için büyük bir fırsat. Eğitim sonrasında kişiler sektörden önemli kişilerle tanışma fırsatı da bulabileceği için ilerleyen dönemlerde iş hayatları için de faydalı gelişmeler yaşanabilir.

Dersler 4 hafta boyunca toplamda 104 saat sürecek ve daha sonrasında eğitime katılan kişiler bir sınavla karşı karşıya gelecekler. Bu sınavları da başarıyla geçen kişiler sertifika almaya hak kazanacaklar. Dernek tarafından yapılan açıklamada katılımcıların özellikle mühendislik ve bilgisayar programcılığı bölümlerinden mezun olmaları gerektiği duyurulmuştu. Kağıt üstünde böyle bir şart koyulmasa da katılacak kişilerin programlama dillerine hakim olması gerektiği bilinenler arasında. Yapılan açıklamaya göre:

“Türkiye’nin veri çağına ayak uydurabilmesi ve teknoloji ihracatını artırmasını desteklemek için hayata geçirdiğimiz İstanbul Blockchain Okulu Projesi ile İstanbul’da bilişim sektörünün ve katma değeri yüksek Blockchain temelli teknoloji pazarının büyümesine katkı sağlamayı hedeflemektedir.”

 

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin Tekrardan Yükselişte | Hedef 10.000 Dolar

Bitcoin Tekrardan Yükselişte | Hedef 10.000 Dolar

Son 24 saatte %3 oranında değer kazanan Bitcoin tekrardan yükselişte görünüyor. Yeni hedefin 10.000 dolar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.