İşte İlk Kripto Para Milyarderi

Advertisements

Neredeyse hemen her gün kripto paralarını sattığı için milyarder veya  milyoner olma şansını kaybeden binlerce insan görüyoruz, hatta en bilineni bundan 10 yıl önce 2 pizzaya 10 bin bitcoin ödeyen adam. Bu adam o ödemeyi yapmasaydı şuan 100 milyon dolarlık servetin sahibi olacaktı. Bu rakam gözünüze fazla gözükse de çok daha fazlasını başarabilen bir adam daha var, adı Chris Larsen, kendisi dijital paralardan tam 2,1 milyar dolarlık servet elde etmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde bitcoin’de yaşanan düşüş kendisine 100 milyon dolardan daha fazla bir paraya mal olmuş olsa da, yine de kripto para sayesinde servet elde etmiş en zengin insan.

Forbes’te 400.sırada bulunan Chris Larsen’ın toplam 2,1 milyar dolarlık serveti bulunuyor. Larsen’ın servetinin kaynağı, Ripple’ın eski ceo’sundan geliyor. Şirkete yapmış olduğu katkılar nedeniyle Larsen 5 milyon Ripple ile ödüllendirilmişti. Ancak bu ödül o zaman çok yüksek bir meblağ etmiyordu. Ripple tarihin zirvesini gördüğünde Larsen’ın serveti de 40 milyar doları bularak zirveyi görmüştü. Ripple’da yaşanan düşüş ona tam 38 milyar dolar kaybettirdi. Şuan toplam serveti 2 milyar dolar civarında.

Ripple şuanda 25 cent civarında işlem görüyor. Çok yakın bir zamanda Ripple’ın yeniden 2-3 dolar seviyelerine gelmesi bekleniyor. Eğer beklenen seviye gerçekleşirse, Larsen servetini yeniden 30 milyar dolar seviyelerine taşıyabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.