Ana Sayfa / Haberler / İsviçre kripto bankası Sygnum, dijital varlık ticareti için onay aldı
Dijital İsviçre frangı ihraççısı artık bir "dijital varlık ticaret tesisi" olarak lisanslanmıştır.

İsviçre kripto bankası Sygnum, dijital varlık ticareti için onay aldı

İsviçre kripto bankası Sygnum, dijital varlık ticareti için onay aldı.

İsviçre’deki büyük bir kripto para birimi bankası olan Sygnum, yasal onay aldıktan sonra nihayet dijital varlık ticaretini başlatmaya hazırlanıyor.1 Eylül’de Sygnum , Finansal Piyasa Denetleme Kurumu’ndan düzenleyici onay aldığını ve şirketin hizmetlerini bir dijital varlık ticareti tesisine genişletmesine izin verdiğini duyurdu .

Yeni onay, Sygnum’un birincil ihraç, ödeme ve saklama gibi hizmetlerden ikincil ticarete kadar “bir menkul kıymetin tüm yaşam döngüsünü kapsamasına” olanak tanıyor.Sygnum’un yeni yeteneklerinin bir parçası olarak, kullanıcılar artık Sygnum tarafından yayınlanan stabilcoin Digital İsviçre frangı (DCHF) aracılığıyla anında anlaşmaya erişebilirler . 

Düzenleyici onay haberleriyle bağlantılı olarak Sygnum, İsviçre’de iki yeni birim kurma planlarını da açıkladı. Yeni birimler, Sygnum’un blok zinciri uzmanlığını tanıtmanın yanı sıra Sygnum’un Singapur’daki düzenlenmiş şubesi tarafından geliştirilen yeni ürün ve hizmetleri başlatmaya odaklanacak .

Merkezi Zürih’te bulunan Sygnum, kripto para bankası unvanını kazanan ilk İsviçre şirketi olduğunu iddia etti . Banka, hizmetlerini agresif bir şekilde genişletiyor; Ağustos 2019’da bir İsviçre bankacılık lisansı aldıktan sonra, Sygnum, bir  sonraki ay Singapur Para Otoritesi tarafından da lisanslandı .

Bitcoin ( BTC ) gibi dijital varlıklar için velayet sağlamanın yanı sıra Sygnum, dijital frangın ilk ihraççısı olarak biliniyor . Ağustos ayının sonlarında, İsviçre’nin en büyük çevrimiçi perakendecisi Galaxus,  Sygnum’un DCHF stabilcoinini bir e-ticaret ödeme denemesinde uyguladı .

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Nvidia RTX 3080 ile Bitcoin madenciliği yapılabilir mi?

Nvidia RTX 3080 ile Bitcoin madenciliği yapılabilir mi? Nvidia, RTX serisi ekran kartlarının yeni jenerasyonunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.