Ana Sayfa / Haberler / Japon E-Ticaret Devi Kendi Kripto Para Birimini Geliştirdi
rakuten-kripto-para

Japon E-Ticaret Devi Kendi Kripto Para Birimini Geliştirdi

Japon e-ticaret devi Rakuten, online alışveriş sırasında müşterilerin kullanılabileceği kendi kripto para birimini geliştiriyor.

Şirketin puan esaslı sadakat ödül sisteminin bir parçası olarak kullanılacak olan “Rastgele Coin” girişimi bu hafta Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi etkinliğinde şirketin CEO’su Hiroshi Mikitani tarafından açıklandı. Salı günü etkinlikte konuşma yapan Mikitani, projeyi şirketin uluslararası müşteri tabanını genişletmesine yardımcı olacak bir yol olarak gördüklerini ifade etti.

TechCrunch’tan bir rapora göre, kripto para birimi işleminin ne zaman başlatılacağı şu anda tam olarak belli değil. Firma, dünya pazarında aktif bir seyahat şirketi, isteğe bağlı bir video servisi ve mobil mesajlaşma servisi olan Viber’ı da içeren tüm platformlarında kullanmaya hazırlanıyor.

Ayrıca döviz kuru ücretlerini azaltabilecek “sınırsız” bir ödeme yöntemi olarak konumlandırarak daha fazla uluslararası müşteriyi cezbetmek için kendi dijital para birimini kullanmayı umuyor. Şirket, bu cephede zaten uluslararası talep bulunduğu görüşünde.

Japon e-ticaret devi Rakuten sıklıkla Amazon ile karşılaştırıldığında ödeme işlemcisi Bitnet aracılığıyla Bitoin kabul etmeye başladığında 2015 yılına dayanan kripto para birimleri ile uzun süredir ilişkili. 2016 yılına gelindiğinde, Amazon’un Japon rakibi Rakuten, Blockchain teknolojisi ve uygulamaları üzerinde çalışmasına yardımcı olmak için Bitcoin cüzdan platformu olan Bitnet’i satın aldı.

E-ticaret şirketi, Rakuten markalı kripto para biriminden yararlanarak küresel müşteri tabanına ulaşmayı hedefliyor. TechCrunch raporunda, 2003 yılında ilk kez kurulduğundan bu yana 9 milyar dolardan fazla puan alan sadakat programına yeni müşteriler çekmek için kripto para birimlerine olan ilgiyi harekete geçirmek fikrinde.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Bitcoin Piyasası Sadece 15 Dakikada Çakıldı

Bitcoin Piyasası Sadece 15 Dakikada Çakıldı

Dün gece saatlerinde düşüş yaşayan Bitcoin piyasası sadece 15 dakikalık süre zarfında 1500 dolar civarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.