Ana Sayfa / Altcoinler / Japonya’nın En Büyük Bankası Kendi Kripto Parasını Geliştiriyor
mufg-coin-japonya

Japonya’nın En Büyük Bankası Kendi Kripto Parasını Geliştiriyor

Dünyanın en büyük dördüncü bankası olan Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), kendi kripto parasını ‘MUFG Coin’ geliştirecek. MUFG, Japonya’nın en büyük finansal kuruluşu olmakla birlikte, sanal para birimi çıkaran ilk Japon bankası olacak.

Bankanın 2016 yılından beri kripto para geliştirme planları vardı. Japon yerel kaynaklara göre, MUFG Coin’in piyasaya çıkış tarihi 2018 bahar mevsiminde gerçekleşmesi planlanıyor.

Blockchain teknolojisine dayanan MUFG coin, kullanıcıların anında kişiden kişiye transfer yapabilmesinin yanı sıra mevcut transfer işlemlerinden daha düşük ücretlerle alışveriş yapmalarını sağlayacak.

Dijital para birimi olan “MUFG Coin”, Blockchain temelli olarak tasarlandı ve sabit bir dönüşüm oranına ayarlandı. 1 MUFG Coin, 1 Japon Yeni’ne eşit olacak. MUFG müşterileri, akıllı telefondaki bir uygulama aracılığıyla banka hesaplarından para çekerek dijital para birimine dönüştürülebilecek. MUFG, 2018 yılı baharında kullanıcıların dijital para birimini akıllı telefonlarından çekebilecekleri veya MUFG Coin paralarını Yen olarak değiştirebilecekleri iki yönlü ATM cihazları da tasarlıyor.

MUFG, şirketin tüm işlemlerini kendi kripto ağından gerçekleştireceğini ve böyle bir yaklaşımın MUFG Coin’in istikrarını iyileştireceğini umuyor.

Bir başka yerel şirket olan e-ticaret devi DMM Group, 11 Ocak tarihinde sistemlerine 7 kripto para birimini entegre etti. Müşteriler siteden alışveriş yaparken kripto para kullanabilecek. Japonya’daki gelişmeler Blockchain teknolojisinin benimsenmesinin giderek arttığını gösteriyor.

Komşu Çin ve Güney Kore’nin hükümetlerinin aksine, Japon hükümeti, ülkedeki sanayinin büyümesi üzerinde olumlu etkisi olan kripto para piyasasını düzenleme konusunda daha ılımlı bir yaklaşım benimsiyor.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Yükselişe Geçmesi Beklenen 5 Altcoin Birimi Açıklandı

Yükselişe Geçmesi Beklenen Altcoin Birimleri Açıklandı

Daha önceki başarılı tahminleri ile gündeme gelen analist Nicholas Merten tarafından yükselişe geçmesi beklenen altcoin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.