Ana Sayfa / Haberler / John McAfee Ghost Adlı Kripto Para Birimi Çıkaracağını Duyurdu
John McAfee Ghost Adlı Kripto Para Birimi Çıkardığını Duyurdu
John McAfee Ghost Adlı Kripto Para Birimi Çıkardığını Duyurdu

John McAfee Ghost Adlı Kripto Para Birimi Çıkaracağını Duyurdu

Kripto para birimlerine olan ilgisiyle tanınan John McAfee, şimdi de Ghost adlı kripto para birimi çıkaracağını duyurdu. Gizlilik esaslı olacağı açıklanan bu kripto para birimi şimdiden forumlarda ve bu işle uğraşanların bulunduğu ortamlarda büyük yankı uyandırmayı başardı.

Aynı zamanda bilgisayar programcısı olan John McAfee, gizliliği geliştirdiği programlarda da hep birinci sıraya koymaktaydı. Şimdi de Ghost adını verdiği kripto para birimi sayesinde insanların bu ihtiyacını karşılamak istediğini belirtiyor. Proof-of-Stake (Hisse İspatı – PoS) adı verilen algoritmayı da destekleyeceği belirtilen Ghost, büyük bir altyapıya sahip olacak gibi görünmekte.

Yine John McAfee tarafından geliştirilmiş olan McAfeeDex adlı merkezi olmayan borsada ünlü kripto para birimlerine karşı takas işlemlerinde kullanılması bekleniyor. Ünlü isim tarafından konu hakkında yapılan açıklama ise şu şekilde oldu:

“Merkezi olmayan ve gizlilik temalı para kombinasyonu sayesinde artık finans ürünlerimiz üzerinde tam kontrole sahibiz!”

İsmi ABD’de bir süre vergi kaçakçılığı olaylarına da karışan McAfee, suçsuz olduğunu ortaya çıkartmaya çalışmıştı. Uzun bir süredir de kripto paralara karşı ilgisiyle bilinen ünlü isim şimdi de kendi kripto parasını çıkartmak için çalıştığını duyurdu. Gizliliği kendisine esas olarak belirleyen bu kripto para birimi, yapılan paylaşımın ardından ismini ilgili yerlere duyurmayı başardı. Altyapısının bizzat John McAfee tarafından hazırlanacağı belirtilen Ghost adlı kripto para biriminin borsalarda işlem görüp görmeyeceği ise henüz bilinmiyor. McAfeeDex adlı merkezi olmayan borsada kullanılacak olan Ghost için geri sayım başlamış durumda. Henüz söz konusu kripto para biriminin ne zaman çıkacağı hakkında net bir açıklama olmadığını belirtmek gerek. Ancak, tahminlere göre yaz aylarında borsada işlemlerde kullanılmaya başlandığını görebiliriz.

Piyasa Çöküşünde En Çok Tercih Edilen Kripto Para Birimleri Açıklandı

https://twitter.com/officialmcafee

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

E-bebek Hacklendi ve 300 BTC Fidye İsteniyor İddiası

E-bebek Hacklendi ve Bitcoin’le Fidye İsteniyor İddiası!

Ülkemizde faaliyet veren en büyük bebek ve çocuk ürünleri sitesi olan e-bebek bir süredir internet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.