Ana Sayfa / Haberler / John McAfee Seçim Boyunca Kripto Para Tanıtımlarını Durduracak
Binance %20 İndirim
John McAfee Seçim Boyunca Kripto Para Tanıtımlarını Durduracak
John McAfee Seçim Boyunca Kripto Para Tanıtımlarını Durduracak

John McAfee Seçim Boyunca Kripto Para Tanıtımlarını Durduracak

Dünyaca ünlü kripto para girişimcisi John McAfee, seçim süresi boyunca tüm kripto para tanıtım faaliyetlerini durduracağını açıkladı. Birkaç gün öncesinde Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ”Artık kripto reklamı yapmıyorum.” diye açıklama yapan McAfee, olayı şu şekilde özetliyor:

“İnsanlar neden artık Blockchain tanıtımı yapmadığımı soruyor. Çünkü çok zaman alıyor. Seçim kampanyam Ocak ayında başlayacak ve ikisini aynı anda yürütemem. Kriptoyu tabi ki tamamen terk etmiyorum; yalnızca bireysel projelerin reklamını yapmayacağım.”

Önümüzdeki  yıl yapılacak olan ABD Başkanlık Seçimleri’ne aday olan ünlü girişimci McAfee, seçimi kazanıp kazanamayacağı sorulduğunda ”Hiç şansım yok.” diye cevap verdi.

“Zaten olmak istemiyorum. Yalnızca kriptoyu ulusal düzeyde tanıtmak istiyorum.” diye belirtiyor.

 

Twitter üzerinde paylaştığı bir gönderide 2020 yılı sonuna kadar Bitcoin’in 1 milyon dolar olacağını iddia eden McAfee trol olduğu düşünülen bir iddiaya girdi. Sosyal medya üzerinden büyük dikkat çeken açıklama binlerce kişi tarafından yorumlandı ve tekrar tekrar paylaşıldı. John McAfee tarafından sıkça bu tarz paylaşımlar yapıldığına takipçileri artık alışmış olsa gerek. Farklı bir kişiliğe sahip olan ünlü kripto para girişimcisi ABD Başkan adaylığı öncesinde garip tepkiler almaya devam ediyor.

Gündemde olan bir başka konu ise Başkanlık seçimlerinin McAfee’nin ülkeyi vergi problemleri nedeniyle terk etmesiyle çakışması oldu. Seçim kampanyasını tekneden yürüten McAfee ve eşi, Dominik Cumhuriyeti’nde aynı hafta içinde iki kez gözaltına alınmıştı. Bu şekilde seçim çalışmalarına devam eden ünlü girişimci ülkedeki yetkililerden büyük tepkiler görüyor. Bu yüzden seçimlere girmesi bile kesin gözüyle bakılmayan ismin şuan ne yapılacağı merak edilmekte.

Bitcoin ile Çiğ Köfte Satan Girişimci Neden 3 Şubesinden Oldu?

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Havacılık Devi Emirates, Bitcoin Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Suudi Arabistan haber ajansı Arab News tarafından bildirilene göre, Dubai merkezli Emirates, blockchain ve metaverse …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.