Ana Sayfa / Haberler / John McAfee’den Bitcoin Açıklamaları
john mcafee'den bitcoin açıklaması
john mcafee'den bitcoin açıklaması

John McAfee’den Bitcoin Açıklamaları

Uzun bir süredir kripto paralar ile arasının iyi olduğunu açıklayan John McAfee, yapmış olduğu bitcoin açıklamaları ile gündemde kalmayı başarıyor. Yeni yapmış olduğu açıklamalarda da güzel noktalara değinen McAfee, insanların bitcoinlerini ilerleyen nesillere aktarabilmesi için yeni sistemler geliştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Bankacılık Benzeri Bir Sistem Geliştirilebilir

McAfee’ye göre unutkan insanlar için bazı durumlarda bitcoin cüzdanlarının kilit anahtarlarını hatırlamak sorun olabiliyor. Özellikle bu tarz durumlarda geri alabilmek için çokça uğraş gerekebilmekte. Şuanda ülkemizde olmasa da Amerika’da bitcoinlerinizi sizin için saklayan ve ihtiyacınız olduğu zamanda rahatça alabileceğiniz kurumlar bulunuyor. Yeni nesil bankacılık sistemi diyebileceğimiz bu bankalarda bitcoinlerini tutan kişiler, şifrelerini unutsalar dahi kimlik yolu ile kolayca kripto paralarına erişim sağlayabilirler.

Kripto paralarınızı 3. kişilere emanet etmek şuan için korkutucu ve çılgınca bir fikirmiş gibi gelebilir. Ancak kurumların size garanti sunması durumunda bu işlem daha da yararınıza olur diyebiliriz. Herhangi bir dolandırıcılık veya çalınma durumunda karşı tarafın bu tutarı size iade etmesi inanılmaz bir yenilik olacaktır. Şuanda dijital varlık kasası adı altında hizmet veren çeşitli bankalar bulunuyor ancak bu sistemlere eklenmesi gereken birçok detay olduğunu da unutmamak gerek.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

E-bebek Hacklendi ve 300 BTC Fidye İsteniyor İddiası

E-bebek Hacklendi ve Bitcoin’le Fidye İsteniyor İddiası!

Ülkemizde faaliyet veren en büyük bebek ve çocuk ürünleri sitesi olan e-bebek bir süredir internet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.