Ana Sayfa / Bitcoin / JP Morgan Bitcoin’deki Artışın Asıl Sebebini Açıkladı
Bybit
JPMorgan Bitcoin'deki Artışın Asıl Sebebini Açıkladı
JPMorgan Bitcoin'deki Artışın Asıl Sebebini Açıkladı

JP Morgan Bitcoin’deki Artışın Asıl Sebebini Açıkladı

Bildiğiniz üzere kripto para lideri Bitcoin son günlerde önemli bir atak yaparak rekor kırmayı başardı. Birçok kişi bunun onaylanan ETF haberleri ile birlikte olduğunu düşünse de JP Morgan bunun farklı bir sebepten olduğunu düşünüyor. Buna göre Nikolaos Panigirtzoglou komitesindeki analistler bu durumun asıl sebebinin enflasyon korkusu olduğunu belirtmekte.

Bitcoin İyi Bir Koruma Aracı Olarak Görülüyor!

JP Morgan analistleri tarafından yapılan açıklamada Bitcoin’in yatırımcılar tarafından iyi bir koruma aracı olarak görüldüğü belirtildi. Ekibin konu hakkındaki sözleri ise şu şekilde:

“BITO’nun, tek başına Bitcoin’e yeni ve taze sermaye girişini sağlayıp fiyat tetiklenmesine yol açması olası değildir. Ancak Bitcoin’in, altına oranla daha iyi bir korunma yöntemi olarak görülmesinin de, Eylül ayından bu yana altın ETF’inden Bitcoin fonlarına olan geçişi sağladığını düşünüyoruz.”

Bitcoin’in sene sonuna doğru daha da değerleneceğini açıklayan uzmanlar yatırımcıları bu sözlerle heyecanlandırdılar:

“Son haftalarda altın, maliyet yükselişlerine cevap veremedi ve taze sermayenin altın ETF’lerinden Bitcoin fonlarına kayması hızlandı. Bu geçiş hala çok sağlam duruyor ve Bitcoin’in de sene sonuna doğru ‘bullish’ olan yapısını koruyor”

Dün neredeyse 67.000 dolara kadar çıkarak tüm zamanlar rekorunu kıran BTC şu anda 64.813 dolardan işlem görüyor. Yatırımcısına kazandırdığı değerle daha da öne çıkan Bitcoin için sene sonuna ilişkin 100.000 dolar iddiaları da güçlenmiş durumda.

Bitcoin (BTC) Tüm Zamanlar Rekorunu Yıkıp Geçti

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

El Salvador Başkanı Ülkesi İçin Bitcoin'leri Telefonundan Aldığını Açıkladı

El Salvador Başkanı Ülkesi İçin Bitcoin’leri Telefonundan Aldığını Açıkladı

Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.