Ana Sayfa / Haberler / Juventus Taraftar Tokeni Geliştiriliyor
Juventus Taraftar Tokeni Geliştiriliyor
Juventus Taraftar Tokeni Geliştiriliyor

Juventus Taraftar Tokeni Geliştiriliyor

Advertisements

Dünyaca ünlü futbol takımı Juventus, taraftar tokeni geliştiriyor. Birçok kulüp gibi Juventus da bundan sonra taraftarlarının yönetimde daha etkin rol alabilmesi için tokenleri kullanacak. Ülkemizde de Galatasaray bu sisteme geçiş yapacağını duyurmuştu. 2 Aralık tarihinde yapılan resmi duyuruyla birlikte 1 yıllık geliştirme sürecine girildiği belirtildi. Bu projenin ardından taraftarlar socios.com adresinden bazı anketlere oy vererek kulüp ilerleyişinde söz sahibi olabilecekler.

Tokenlerin başlangıç fiyatı olarak ise 2 avro olarak belirlenmiş durumda. Socios sitesinin “Token Hunt” sistemi sayesinde ise taraftarlar sınırlı sayıda bedava token sahibi olabilecekler. Bu yöntemle yapılacak ilk uygulamanın ise gol atıldıktan sonra çalınacak müziğin taraftarlar tarafından belirlenmesi olduğu açıklandı. Yapılan geliştirme aşamalarının ardından Juventus taraftar tokeni yayınlanıp hazır hale getirilecek. Dünya genelinde milyonlarca taraftar kitlesine sahip olan Juventus’un  bu sayede kulübe ek maddi gelir sağlaması bekleniyor.

Taraftar tokeni sistemleri gün geçtikçe daha da yaygın bir hal almaya başlıyorlar. Paris Saint-Germain, FC Bayern Münih gibi dünyaca ünlü futbol kulüpleri ve bunlara benzer basketbol kulüpleri de bu sistemden payını aldılar. Bu tokenler sayesinde taraftarlar kulüp yönetiminde daha fazla rol alarak kulüplerine destek olabiliyorlar.

Rus Yetkiliden Kripto Para Yasağı Hakkında Açıklama Geldi

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor

Advertisements Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor. hab Kuzey Kutup Dairesi’nin üzerindeki yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.