Binance %20 İndirim
Kağıt Para Kullanımının Azalması Kripto Paraları Etkiler Mi?
Kağıt Para Kullanımının Azalması Kripto Paraları Etkiler Mi?

Kağıt Para Kullanımının Azalması Kripto Paraları Etkiler Mi?

Bilindiği üzere dünya genelinde kağıt para kullanımının azalması ile birlikte insanlar artık dijitale dönmüş durumdalar. Peki bu durum kripto paraları ve piyasalarını ne yönde etkiler, veya etkiler mi?

Tüm dünyayı kısa sürede etkisi altına alan corona virüsünün bir etkisi de bizlerin evlerimize kapanmamızı sağlaması oldu. Bu yüzden de kağıt paraları artık kullanamaz duruma geldik. Çoğu zaman alışverişlerimizi online olarak gerçekleştiriyor ve dijital olarak işlemlerimizi hallediyoruz. Dijital paralar olarak da adlandırılan kripto paraların bu durumdan olumlu olarak etkileneceğini düşünenlerin sayısı azımsanmayacak durumda. Özellikle de ülkeler arasında para gönderiminde büyük bir kolaylık sağlayan kripto paralar bu dönemde parlayabilir.

Kripto Paraların Avantajları Gün Yüzüne Çıkabilir!

Kripto paraların en büyük avantajlarından birisi de şüphesiz ki dünyanın bir diğer ucundaki insana kolayca para gönderebilmek veya karşı taraftan para alabilmek. Corona virüsü nedeniyle evlerimize kapandığımız şu günlerde bir başkasına para göndermek için kripto paralara daha çok sarıldığımızı görebiliriz. Özellikle de şirketlerin bu konuda atakları daha fazla olacaktır. Ripple gibi şirketler ile büyük anlaşmalara imza atan kripto para birimleri aracılığıyla firmalar dünyanın bir diğer ucundaki ortakları ile kolayca para alışverişi yapabilirler. Firmaların sağlayacağı büyük ölçekli para akışları da kripto para piyasalarını tekrardan canlandırabilir.

Kripto para deyince akla ilk gelenlerden olan Bitcoin son 24 saatte sadece %1 oranında değişiklik gösterdi. Bu oranın yukarı yönlü olduğunu hatırlatarak şu anki yatırımcılar için düşüş harici her türlü seçeneğin geçerli olduğunu da belirtmek gerek. Oldukça riskli dönemlerden geçen Bitcoin’de işlem hacminin düştüğü haberleriyle birlikte korkular daha da artış gösterdi. Yazının kaleme alındığı sıralarda 6.761 dolardan işlem gören Bitcoin kısa bir süre önce 7.000 seviyesini zorlamıştı. Her ne kadar bu seviye aşılamasa da uzmanlara göre insanların nakit parayı kullanamıyor olması kripto paraları tekrardan şahlandırabilir.

66 Bin Kripto Para Kullanıcısına Vergi Sürprizi

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Avalanche (AVAX) Durdurulamıyor! Yüzde 100'ün Üzerinde Artış Yaşadı

Avalanche Ağında Yeni Gelişmeler ve AVAX Fiyat Tahmini (2 Ekim)

AVAX, ekosistemlerinde her biri iyi bir şey gibi görünen birkaç ilginç gelişmeden sonra son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.