Ana Sayfa / Analizler / Karantina Sürecinde Bitcoin İşlem Hacmi Artış Gösteriyor
Karantina Sürecinde Bitcoin İşlem Hacmi Artış Gösteriyor
Karantina Sürecinde Bitcoin İşlem Hacmi Artış Gösteriyor

Karantina Sürecinde Bitcoin İşlem Hacmi Artış Gösteriyor

Advertisements

Binance US CEO’su olan Catherine Coley tarafından yapılan açıklamalara göre karantina sürecinde Bitcoin işlem hacmi artış gösteriyor.

Tüm dünyayı kısa bir süre içerisinde etkisi altına alan corona virüsü nedeniyle herkes evlerine kapanmıştı. Çin’de başlayan karantina sürecinde insanlar Bitcoin ve diğer kripto paralara daha fazla ilgi göstermeye başladılar. Bu süreç içerisinde de BTC işlem hacminde artış görüldüğü dikkatleri çekti. Her ne kadar değer olarak birçok kişiyi memnun etmese de insanların ilgisinin arttığını söyleyebiliriz. Coley tarafından kriz konusu hakkında yapılan bir açıklama ise şu şekilde oldu:

“Bitcoin’de olduğu gibi geleneksel varlık sınıflarında da piyasadaki rahatlığın krize döndüğünü ve panik yarattığını görüyoruz. Bu da geniş çaplı bir satış yaratıyor.”

Bitcoin’de tedarik zincirinin yoğunluklara ve buna benzer kriz durumlarına dayanıklı olduğunu savunan Catherine Coley, her işlemin sorunsuz gerçekleştiğini vurguladı. Çevreden bağımsız olarak 7/24 işlem gerçekleştirilebilen Bitcoin ekosisteminin şu sıralar yoğunluk altında olduğu biliniyor:

“Asya’da karantina döneminde işlem hacimlerinde artış olduğunu da görüyorsunuz. Aynı şeyin ABD’de de yaşanacağını düşünüyorum.”

Corona virüsü nedeniyle nakit stoklamayı tercih eden kuruluşlar için kripto paraların şu sıralarda daha cazip olduğu birçok analist tarafından ortaya atılmakta. Fiyatların düşmesi nedeniyle kurumsal yatırımcıların tekrardan Bitcoin’e dönüş yapması bekleniyor.

Yazının kaleme alındığı sıralarda 6.238 dolardan işlem gören Bitcoin için merak edilen bir diğer konu ise “güvenli liman” vurgusu. Son birkaç günün gündem konusu olan bu soru birçok yatırımcı tarafından da merak ediliyor. Her zaman risk içeren, ancak yılın sonunda da her zaman kazandıran Bitcoin’in güvenli liman sınıfına alınması için henüz erken olduğu savunulmakta. Şuan için yatırımcılar memnun olmasalar da sabredenlerin her zaman kazandığını söylemek mümkün.

ABD Borsaları Kapanırsa Bitcoin Fiyatı Nasıl Etkilenir?

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Geleneksel Yatırımcı Kripto Paralara Dönüş Yapıyor

Advertisements Acuiti Management Intelligence Platform tarafından açıklanan bir ankete göre geleneksel yatırımcıların kripto paralara dönüş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.