Ana Sayfa / Haberler / Kazakistan, Madencilerden Vergi Almayacak
Kazakistan Madencilerden Vergi Almayacak
Kazakistan Madencilerden Vergi Almayacak

Kazakistan, Madencilerden Vergi Almayacak

Kripto paralarla alakalı birçok regülasyona imza atan Kazakistan, şimdi de madencilerden vergi almayacak. Yeni çıkarılacak yasanın kısa süre içerisinde yürürlüğe geçirilmesi planlanıyor. Asya’daki kripto para madencilerini kendisine çekmeyi planlayan Kazakistan, Avrupa ülkelerine göre kripto paralara çok daha sıcak bakmakta. Bu yüzden de sürekli olarak kripto paralarla ilgili yasal zemin hazırlığındalar. Kazakistan Blockchain ve Veri Merkezleri Vakfını’nın analisti olan Madi Saken tarafından yapılan açıklamada taslak yasanın biteceğinin altı çizildi. Taslağın ardından ise yeni yasa meclisin onayına sunulacak.

Madi Saken, kripto paraların tam anlamıyla gerçek bir para olmadıkları için vergilendirmeye tutulmayacaklarını belirtti. Bu yüzden de Kazakistan’da kripto para madencilerinden vergi alınmayacağı açıklandı. Kripto paralar bir borsa üzerinden yerel para birimine çevrildiği zaman vergilendirme işlemi yapılacak. Yapılan bu yasal geliştirmelerden sonra Kazakistan’da kripto para madencileri tarafından bir ilgi bekleniyor. Hali hazırda hükümetin de yapmak istediğinin bu olduğunu belirtmek gerek.

Asya’da gelişen kripto para sektörü, oradan tüm dünyaya açılmaya devam ediyor. Özellikle Çin’in yasal çalışmaları bunu daha hızlı bir şekilde geliştirdi diyebiliriz. Daha sonrasında da çevre ülkelerden kripto para ile ilgilenen kişileri çekmeye yönelik çalışmalar hız kazandı. Kazakistan da yeni teknolojilere ayak uydurmak ve ülkesindeki iş olanaklarını arttırmak amacıyla birçok yeni yasa ile yolda. Kripto para meraklılarını cezbeden bu yeni yasalar sayesinde şirketlerin ülkeye dikkati çevrilmiş durumda. Kısa zaman içerisinde yeni kripto para borsalarının ülkede oluşturulması bekleniyor.

Rus Yetkiliden Kripto Para Yasağı Hakkında Açıklama Geldi

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Twitch Kripto Para İle Yapılan Ödemelerde %10 İndirim Fırsatı Sunuyor

Twitch, Kripto Para İle Yapılan Ödemelerde %10 İndirim Fırsatı Sunuyor

Ülkemizde ve dünyanın büyük bir bölümünde özellikle oyuncular tarafından sevilen Twitch, kripto para ile yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.