Binance %20 İndirim
Kazakistan Madencilerden Vergi Almayacak

Kazakistan’da Bitcoin Madencileri İçin Yeni Şartlar Yolda!

Kazak hükümeti, kripto para madenciliğine dahil olan bireyler ve şirketler için kayıt şartlarını değiştiriyor. Yeni düzenlemenin, sürekli elektrik kesintilerinden madenci akınının sorumlu tutulduğu Orta Asya endüstrisindeki baskının devam ettiği bir dönemde gelmesiyse şaşırtmadı.

Kripto Madencileri Üç Aylık Raporlar Sunacak

Kazakistan’ın Dijital Kalkınma Bakanı Bağdat Musin tarafından yayınlanan bir kararname, dijital madenciler için kayıt ve raporlama şartlarını genişletiyor. Belge, kripto para birimleri çıkarmak isteyen bireysel girişimcileri ve tüzel kişileri, operasyonların başlamasından en az 30 gün önce düzenleyicileri bilgilendirmeye mecbur ediyor. Aynısı şirketler ve bu şirketlere hizmet veren kişiler için de geçerli. Madenciler artık şirketlerinin adı, kayıt numarası ve iletişim bilgilerinin yanı sıra banka bilgileri ve IP adresleri de dahil olmak üzere belirli bilgileri sağlayacaklar. Maden tesislerinin enerji yoğunluğunun, planlanan yatırımların ve çalışan sayısının da bildirilmesi gerektiği belirtildi.

Gerekli belgeler, gümrük beyannamelerinin kopyalarını veya madencilik ekipmanının diğer mülkiyet belgelerini, ilgili kişilerin Kazakistan’da ikamet ettiğini kanıtlayan belgeleri, ülkedeki maden sahasının yeri hakkında bilgileri ve prosedürün teknik tanımını içerecek.

Halihazırda faaliyete başlayan madencilerin ve bakım hizmeti sağlayıcılarının her dört yılda bir benzer hükümet raporlarını sunmaları gerekiyor. Ayrıca, işten ayrılan maden işletmeleri, faaliyetlerinin sona erdiği tarihten itibaren on gün içinde durumu devlete bildirmek zorundadır. Yeni raporlama gereksinimleri, Kazakistan’ın Çin’in sektöre yönelik saldırısı sırasında madenciler için bir mıknatıs haline gelmesinden bir yıl sonra geldi. Hükümet yasadışı madencileri hedef alıyor, ancak yetkili Bitcoin çiftlikleri de artan enerji kıtlığı nedeniyle halen elektrik kesintileri yaşamakta.

Dubai Sanal Varlık Düzenleyicisi, The Sandbox Üzerinde Merkez Kurdu

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Bitcoin Madencilik Faaliyetleri Artışını Sürdürüyor

Bitcoin fiyatlarındaki son iki haftadaki son artış, BTC madencilerini platformlarını açmaya zorlamış durumda. Bitcoin fiyatı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.