Ana Sayfa / Sponsorlu İçerik / Kazakistan’da İnternetin Kesilmesi İle Madencilik Havuzlarında Ciddi Düşüş Görüldü
Binance %20 İndirim

Kazakistan’da İnternetin Kesilmesi İle Madencilik Havuzlarında Ciddi Düşüş Görüldü

Orta Asya bölgesinde bulunan bir bağımsız devlet olan Kazakistan son günlerde gelen zam haberleriyle birlikte ciddi sorunlar yaşıyor. En son halkın sokaklara dökülmesi ile birlikte güvenlik güçleri ile halkın mücadelesi devam etmekte. Buna ek olarak da hükümet protestocuların örgütlenmesinin önüne geçebilmek adına interneti büyük ölçüde kısıtladı. Yaşanan bu kısıtlama sonucunda da Bitcoin madencilik havuzlarında önemli düşüşler göze çarpmış durumda.

Madencilik Havuzlarında Yaşanan Düşüşler

Netblocks tarafından duyurulan habere göre hükümetin interneti kesmesi birçok sistemin de bağlantısını kesmiş durumda. Bu durumdan etkilenen sektörlerden biri de kripto para madencileri olmuş gibi görünüyor.

Kaynak: BTC.com

BTC.com üzerinden alınan verilerde de birçok madencilik havuzunun hash oranlarında ciddi düşüşler görülmekte. Şu anda dünyanın en büyük madencilik merkezlerinden biri olan Kazakistan’da yaşanan bu durumun uzun sürmesinden endişe ediliyor. Eğer birkaç gün içerisinde tekrardan internet aktif edilmezse madenciler için sıkıntılı bir durum yaşanabilir.

Türkiye Ekonomisi İle Alakalı Tweet Dizisi NFT Oldu

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Bitcoin (BTC) Ağındaki Toplam İşlem Sayısı 700 Milyonu Aştı

İlk olarak 2009 yılında piyasaya sürüldüğü günden bu yana Bitcoin (BTC) ağında yapılan toplam işlem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.